Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty Modern Warfare 3 - otwarte misje bojowe: co to

O co chodzi w nowym rodzaju misji.

Spora nowością w kampanii Call of Duty Modern Warfare 3 są otwarte misje bojowe, które dają graczowi sporo wolności w sposobie realizowania celów. Na tej stronie wyjaśniamy, czym są otwarte misje bojowe.


Na tej stronie:


Czym są otwarte misje bojowe

Otarte misje bojowe w Call of Duty Modern Warfare 3 to zadania umiejscowione na półotwartych mapach, w których mamy do zrealizowania z góry wytyczone cele, jednak kolejność i sposób realizacji zadań zależą wyłącznie od naszych preferencji oraz sytuacji. Możemy zarówno przekradać się tyłami, jak i wkroczyć do akcji niczym Rambo, a do dyspozycji mamy wiele rodzajów uzbrojenia oraz gadżetów, a nawet pojazdy pozwalające szybko przemieszczać się po stosunkowo sporych obszarach.


Lista otwartych misji bojowych

W kampanii Call of Duty Modern Warfare 3 znajdziemy sześć misji bojowych. Są to:

Otwarte misje bojowe opatrzone są specjalną ikoną w kształcie czaszki, którą zobaczymy na ekranie menu wyboru misji.


Otwarte misje bojowe - porady i wskazówki

  • Przed rozpoczęciem otwartej misji bojowej mamy możliwość dostosowania wyposażenia - najpierw jednak musimy to wyposażenie odblokować dla danej misji (więcej na ten temat za chwilę).
  • Po rozpoczęciu zadania zobaczymy duży komunikat informujący nas o otwartej strukturze misji.
  • W otwartych misjach bojowych widzimy na ekranie minimapę (1), która pokazuje nam najbliższe otoczenie. Ponadto informuje nas ona o tym, czy wróg nas wykrył - w przypadku podejrzenia naszej obecności, minimapa będzie pulsowała na żółto, a w przypadku wykrycia nas - na czerwono.
  • Ponadto w centralnej części ekranu będą pojawiać się komunikaty (2) dotyczące naszego obecnego zadania.
  • W każdej chwili możemy też skorzystać z dużej mapy, na której zobaczymy listę celów (3), jakie musimy wypełnić, informacje o dodatkowym sprzęcie (4) jak spadochrony czy płyty pancerza, informację o liczbie odnalezionych skrzyń z ekwipunkiem (5), a także samą mapę całego obszaru wraz z legendą (6).
  • Korzystanie z ekranu mapy ułatwi odnajdywanie przedmiotów oraz poruszanie się po mapach.
  • Cele naszych zadań najczęściej oznaczone są graficznymi ikonami wskazującymi ich położenie - widzimy je na minimapie, mapie głównej oraz w świecie gry, gdzie pojawiają się na kilka sekund po zaktualizowaniu celu zadania bądź po wyjściu z ekranu głównego mapy.
  • W różnych miejscach poukrywane są tez specjalne skrzynie, w których znajdziemy ulepszona broń. Po znalezieniu i otwarciu skrzyni odnaleziona broń zostanie odblokowana i będziemy mogli wybrać ją przed misją następnym razem, gdy tę misję zechcemy powtórzyć.
  • Niestety, skrzynie z wyposażeniem oraz gadżety musimy odblokowywać dla każdej otwartej misji bojowej z osobna, a odblokowany sprzęt nie przenosi się pomiędzy misjami tego typu.

Ponadto podczas otwartych misji bojowych możemy natrafić na pojazdy oraz gadżety pokroju wciągarek, które ułatwią nam poruszanie się w terenie oraz poszerzą listę dostępnych opcji taktycznych. Rozmieszczenie przeciwników jest zawsze takie samo i resetuje się po ponownym uruchomieniu zadania, jednak w momencie wykrycia naszej obecności, wrogowie potrafią wzywać posiłki i pokonywać spore dystanse.

Spis treści: Call of Duty Modern Warfare 3 - Poradnik, Solucja

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Call of Duty: Modern Warfare 3 (2023)

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze