Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Control - Poradnik, Solucja

Opis przejścia, mechanika, walka, zagadki, moce.

Witamy w solucji i poradniku do Control, w którym znajdziecie szczegółowe informacje o wszystkich ważnych aspektach związanych z grą. Począwszy od mechanik związanych z poruszaniem się, walką i mocami protagonistki, a kończąc na opisie przejścia misji głównych oraz pobocznych.

Control jest trzecioosobową grą akcji, w której wcielisz się w Jesse Feden. Główna bohaterka spróbuje rozwikłać tajemnicę zjawiska nadprzyrodzonego w Federalnym Biurem Kontroli w Nowym Jorku.


Poradnik i wskazówki do Control

Poniżej znajdziesz wskazówki i porady, które ułatwią ci zrozumienie podstawowych mechanik związanych z grą, a także przebrnąć przez trudny etap zadania głównego bądź pobocznego. Aby przejść do wybranej strony publikacji o Control, wystarczy wybrać odnośnik z poniższego menu.

Podstawy i mechanika

  • Interfejs i oznaczenia na ekranie (na dole strony)
  • Leczenie, przywracanie zdrowia, odradzanie (na dole strony)
  • Misje czasowe (na dole strony)

Opis przejścia

Poniżej zamieściliśmy opis wszystkich zadań. W zakładce Misje odnajdziesz listę questów: rozpoczętych i ukończonych. Gra jasno nie określa, które zadania należy traktować priorytetowo, lecz poniżej znajdziesz odnośniki do misji głównych i pobocznych.

Misje główne

Zadania dodatkowe


Znajdźki i sekrety

Poniżej znajdziesz informacje o ukrytych lokacjach, ubraniach i strojach do zdobycia, a także rozwiązanie interesującej zagadki.


Porady ogólne do Control

- Zaglądaj do każdego pomieszczenia i w każdy kąt. Często znajdziesz tam notatki, akta i inne dokumenty, dzięki którym łatwiej zrozumiesz opowiadaną historię. Co więcej, często w zakamarkach można odnaleźć również modyfikacje oraz materiały.

- Strzelając z broni, staraj się celować w głowę. Zadasz wówczas najwięcej obrażeń przeciwnikom.

- Staraj się aktywować jak najwięcej punktów kontrolnych. Dzięki nim szybko się przemieścisz, wyleczyć, a także - w przypadku śmierci - odrodzisz się przy najbliższym punkcie.

- Korzystaj często z mapy. Jeśli się zgubisz, nie wiesz gdzie iść, to spójrz na rozkład pomieszczeń. Mapa wskaże ci twój aktualny cel i pomoże odnaleźć drogę w gąszczu korytarzy. Zwróć uwagę, że żółte napisy i punkty oznaczają miejsca, do którego należy podążać.

- Poświęć chwilę na dobranie odpowiednich modyfikacji do broni i postaci. To znacząco poprawi statystyki głównej bohaterki podczas walki. Niepotrzebne modyfikacje warto rozebrać na części i uzyskać źródło - bardzo ważny składnik wielu ulepszeń.

- Wykonuj zadania poboczne. Zazwyczaj są one krótkie, ale dzięki nim zdobędziesz nowe modyfikacje i materiały, a także otrzymasz - jako nagrodę - punkty zdolności.

- W miarę możliwości staraj się likwidować wszystkich przeciwników, zamiast ich omijać. Dzięki temu zdobędziesz punkty źródła, dzięki którym stworzysz wiele ulepszeń broni i postaci.


Interfejs i oznaczenia na ekranie

Podczas rozgrywki w Control - na ekranie gry - pojawiają się liczne oznaczenia i informacje. Niektóre z nich zobaczysz dopiero, gdy zaczniesz korzystać z konkretnych czynności, a inne będą stale widoczne.

  • 1. Nazwa misji / cel misji / lokalizacja celu
  • 2. Źródło - liczbowa informacja o źródle - ważnym składniku, niezbędnym do wielu ulepszeń. Na biało wyświetla się liczba posiadanych punktów Źródła, a na błękitno zdobytych w wyniku eliminacji przeciwników.
  • 3. Pasek zdrowia - gdy pasek wyczerpie się, postać zginie.
  • 4. Pasek energii - każde użycie mocy (osłona, uchylenie i wystrzelenie) zużywa część paska energii. Jeśli energia wyczerpie się, postać nie będzie mogła przez chwilę korzystać z mocy.
  • 5. Pasek amunicji - graficzna informacja o poziomie nabojów w magazynku. Gdy amunicja w magazynku wyczerpie się, postać automatycznie przeładuje broń.

Leczenie, przywracanie zdrowia, odradzanie

Jak w większości gier - podczas walki - możesz otrzymać obrażenia. Wówczas pasek życia zmniejszy się. Jeśli skróci się do zera, wtedy zginiesz - i odrodzisz się przy ostatnio użytym punkcie kontrolnym.

Jeśli otrzymasz obrażenia, możesz wyleczyć rany na dwa sposoby. Najłatwiej pozbierać niebieski kryształy, które leżą na ziemi. Wypadają one z wrogów, gdy ich zabijesz lub zranisz. Drugim sposobem jest dotarcie do punktu kontrolnego i aktywowanie go. Wówczas automatycznie uzupełnisz maksymalny poziom zdrowia.

Istnieją modyfikacje, dzięki którym zwiększysz poziom lub regeneracje zdrowia.


Misje czasowe

To grupa zadań na wykonanie których masz określoną ilość czasu - zazwyczaj 20 minut. Gdy pojawi się nazwa misji, rozpocznie się odliczanie. Jeśli czas się skończy lub przeciwnicy cię zabiją, zadanie zakończy się porażką i nie będziesz mógł podejść do niego ponownie.

Jeżeli jesteś zainteresowany rozpoczęciem takiego zadania, wejdź do menu i przejdź do zakładki Misje, by zapoznać się z celem i miejscem, do którego musisz się udać. Sprawdzisz tam również, ile czasu pozostało ci do wykonania zadania. Wybierając opcję śledź wszystkie te informacje pojawią się na ekranie gry.

Najczęściej celem misji czasowych jest dotarcie do wyznaczonego punktu i rozprawienie się ze wszystkimi przeciwnikami lub zniszczenie wszystkich węzłów Syku. Jako nagrodę za wykonanie zadania otrzymasz modyfikacje oraz rzadkie materiały.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Control

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Guide Editor

Marcin jest koordynatorem działu poradników.
Komentarze