Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Control - Wesoła pogoń

Zadanie dodatkowe związane z nauką wykonywania uników.

Dzięki tej krótkiej misji pobocznej nauczysz się wykonywania uników (uchylenia) w grze Control, a także dowiesz się, jak przedłużyć skok.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

To zadanie rozpoczniesz wchodząc do korytarza, na końcu którego miga czerwone światło, podczas wykonywania jednej z misji Control - Wyłącznik awaryjny. Miejsce to odnajdziesz w Biurze dozorcy w Sektorze technicznym. Na powyższej mapie zaznaczyliśmy to miejsce żółtą kropką.

Gdy wejdziesz do pokoju, w którym miga czerwone światło (1), zapadnie się podłoga na środku pomieszczenia. Przeniesiesz się do innego wymiaru. Idź przed siebie, w stronę obiektu mocy - Konia z karuzeli - którego ujrzysz w oddali. Gdy do niego dotrzesz, aktywuj go.

Przeniesiesz się do płaszczyzny astralnej, gdzie rozpocznie się etap samouczkowy związany z unikami. Czytaj komunikaty pojawiające się na ekranie.

Najpierw przemknij między ścianami, wykorzystując unik. Podejdź jak najbliżej ruchomego muru, a gdy otworzy się, szybko wykonaj ruch do przodu połączony z uchyleniem, który umożliwi ci ominięcie ścian. Następnie wyskocz w powietrze i użyj znowu uniku, aby wydłużyć lot.

Dotrzesz do złotych przeciwników (2), których nie możesz pokonać, więc nie siłuj się z atakami. Po prostu wykorzystuj unik, gdy wrogowie wystrzelą do ciebie z granatnika. Możesz również pędzić, ile sił w nogach, unikając wrogich ataków, by dotrzeć, jak najszybciej, do świetlnego słupa. Aktywując go, przeniesiesz się z powrotem do miejsca, gdzie wcześniej stał Koń z karuzeli.

W tym momencie misja zakończy się. Aby wydostać się z tego wymiaru, biegnij w stronę światła, wykorzystując skok z unikiem. Na końcu tunelu podłoga zarwie się, a ty znajdziesz się z powrotem w Sektorze technicznym, niedaleko Biura dozorcy.

Następnie: Control - Co za syf: Spal śmieci

Spis treści: Control - Poradnik, Solucja

O autorze

Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze