Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Control - Polaris

Docieramy do Polaris.

Polaris to kolejna misja wątku głównego w Control. W poprzednim zadaniu - Fińskie tango - szukałeś dozorcy Ahtiego. Gdy w końcu udało ci się go odnaleźć, wręczył ci walkmana. Dzięki temu przedmiotowi możesz przejść przez Labirynt popielniczki (B) w Sektorze badawczym.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Wykonywanie tej misji rozpocznij właśnie od udania się od Labiryntu popielniczki (B), który znajduje się za Zaporą przeciwogniową (A).

Przejdź przez labirynt, pokonują po drodze wrogów i otwierając kolejne drzwi i przejścia, a także używając lewitacji, by przedostać się do wyżej położonych poziomów. W końcu dotrzesz do Badania wymiarów (C), gdzie znajduje się również punkt kontrolny,

Wejdź po schodach na górę, a następnie przedostań się na górną platformę i odszukaj drzwi (1). Wewnątrz naciśnij czerwony przycisk. W kolejnym pomieszczeniu nie znajdziesz projektora slajdów. Idź dalej.

Idąc schodami w górę, dotrzesz do sterowni. Podejdź do komputera (2) i za pomocą strzałek ustaw na monitorze odpowiedni znak. Wzór znajduje się po lewej stronie monitora.

Następnie wyjdź z pomieszczenia i zejdź po stopniach. Mniej więcej na środku schodów, znajduje się przejście do windy. Zjedziesz nią na niższy poziom. Przed sobą zobaczysz zapieczętowane wrota. Usuń cztery plomby(3) za pomocą wystrzelenia. Nie rzucaj przedmiotami w nie, tylko najedź na nie celownikiem i dopiero wówczas użyj mocy.

Za bramą, w Komorze Hedrona (D), zaatakują cię przeciwnicy. Po wygranym starciu podejdź do każdego syfonu (4) i dezaktywuj go. Trzy znajdują się na dole, a pozostałe trzy na górze, na blokach kamiennych. Walka z wrogami w tej lokacji jest bardzo trudna, dlatego uważaj, szukaj osłon i nie szarżuj. Śmierć spowoduje, że cofniesz się do punktu kontrolnego i będziesz musiał cały etap powtarzać.

Gdy uda ci się pokonać wszystkich przeciwników i wyłączyć wszystkie syfony, dostań się na najwyższy kamienny blok (5). Wówczas uruchomi się filmik przerywnikowy, a po nim zobaczysz napisy końcowe. Jednak nie jest to koniec gry! Poczekaj chwilę, a rozpocznie się ostania misja główna - Kontrola.

Następnie: Control - Kontrola (zakończenie)

Spis treści: Control - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Control - Fińskie tango

O autorze

Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze