Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Control - Dobra obrona

Zadanie dodatkowe, które wykonamy w Sektorze technicznym. Nauka posługiwania się mocą Osłony.

Dobra obrona to kolejne zadanie dodatkowe, jakie twórcy gry stworzyli na potrzeby swojego dzieła - Control. Odblokujesz tę misję poboczną w Sektorze technicznym w Konwerterach energii WSN (A).

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Wejdź po metalowych schodach. Na górze, pod zegarem, na komodzie odnajdziesz dokument (1). Przeczytaj go, aby aktywować opisywane zadanie.

Udaj się do Centrali technicznej (C), której wejście prowadzi przez Elektrownię WSN (B). Szukaj drzwi, nad którymi widnieje napis: Central Maintenance (2).

Za korytarzem dotrzesz do rozgałęzienia dróg. Spój w lewo, w kierunku wejścia, które blokuje czerwona poświata (3). Zlikwidujesz ją, niszcząc trzy czerwone obiekty (4), rzucając w nie przedmiotami. Wejdź do Treningu terenowego (D).

Na końcu korytarza podejdź do szyby i naciśnij przycisk, który rozpocznie się odliczanie. W ten sposób rozpocznie się tor przeszkód. Musisz zaliczać kolejne cele, aby go ukończyć. Strzelaj w tarcze oraz umieszczaj złote kostki w odpowiednich miejscach, aby otworzyć kolejne bramy i wysunąć przejścia. Oczywiście należy to zrobić w jak najkrótszym czasie. Tę próbę możesz powtarzać wielokrotnie.

Gdy wyrobisz się w limicie czasowym i przejdziesz przez bramę zobaczysz obiekt mocy - Sejf (5). Uderz w niego przedmiotami, które leżą w pomieszczeniu, aby zniszczyć barierę. Następnie podejdź do niego i aktywuj go.

Przeniesiesz się do płaszczyzny astralnej, w której będzie roiło się od złotych przeciwników. Nie możesz ich zabić, ale możesz użyć Osłony - nowej mocy, której właśnie się nauczyłeś. Przytrzymaj przycisk odpowiedzialny za wywołanie efektu Osłony. W ten sposób uchronisz się przed pociskami wrogów.

Omiń przeciwników, używając Osłony i biegnąć przed siebie. Na końcu płaszczyzny astralnej wejdź na najwyższy blok i aktywuj słup świetlny. Przeniesiesz się z powrotem do Sektora technicznego, a misja zakończy się. Otrzymasz 4 punkty zdolności.

Następnie: Control - Przymusowi widzowie

Spis treści: Control - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Control - Co za syf: Spal śmieci

O autorze

Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze