Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Control - broń: formy (postacie), modyfikacje, ulepszanie

Jak ulepszać i tworzyć nowe modele serwobroni.

Jesse Feden, główna bohaterka gry Control, zdobywa broń palną na początku rozgrywki. Jest to bardzo unikalny model - nazywany jest serwobronią. Charakteryzuje się tym, że można zmieniać jego formy i ulepszać go, co sprawia, że jest bardzo uniwersalną bronią.

Przy pierwszym użyciu broń Feden wydaje się zwykłym pistoletem, i niczym więcej, ale dzięki ulepszeniom możemy dodać mu nowe funkcje, zamieniając go na przykład w strzelbę lub karabin szturmowy.

Ulepszanie oraz dodawanie nowych form odbywa się w menu: Twory astralne / Postacie broni w punkcie kontrolnym. Po wybraniu interesującego nas usprawnienia i wykupienia go za odpowiednią ilość punktów źródła i materiałów, zmodyfikujemy na stałe serwobroń.

Wyróżniamy dwa rodzaje ulepszeń:

  • takie, które dodają nową formę (postać, model) broni, czyli zmieniającą jej funkcje (np.: pistolet, strzelba, karabin)
  • takie, które usprawniają konkretną formę (postać) broni.

W grze dostępnych jest kilka postaci (form, modeli) serwobroni:

  • Uchwyt - podstawowa i pierwsza forma serwobroni, sprawdza się na każdym dystansie, w użyciu przypomina pistolet
  • Rozbicie - bardzo dobrze sprawdza na bliskim dystansie, działa podobnie jak strzelba
  • Obrót - półautomatyczna broń, strzela serią pocisków, przypomina w użyciu karabin, bardzo dobra broń na bliski i daleki dystans
  • Przebicie - strzela pociskami o bardzo dużej mocy, które wcześniej strzelba naładować, bardzo dobra na każdym dystansie

Wykupienie jednego ulepszenia spowoduje, że będziemy mieć dostęp do kolejnego. Nawet jeśli nie będzie dostępne ono od razu, po jakimś czasie, w Tworach astralnych, znajdziemy kolejne usprawnienie.

W każdej formie broni możemy dowolnie konfigurować modyfikacje, które wcześniej zdobyliśmy lub stworzyliśmy. Dzięki nim poprawimy parametry konkretnej postaci (modelu) oręża. Modyfikacje można zmieniać, gdy je znajdziemy lub wytworzymy lepsze.

Wpływ na ilość pół modyfikacji przy każdej formie serwobroni mają ulepszenia. Im wyższy poziom usprawnienia danego modelu, tym więcej modyfikacji będzie można użyć.

Zobacz też: Control - modyfikacje: jak tworzyć i gdzie szukać

Dodanie i zmiana modyfikacji, a także wybór formy broni odbywa się w menu: Wyposażenie. Podczas walki można korzystać tylko z dwóch postaci broni. Jeśli posiadamy więcej niż dwie formy serwobroni, w menu Wyposażenie, w polu Postacie broni wybieramy modele, których chcemy używać podczas starć z przeciwnikami.

Następnie: Control - moce: wystrzelenie, unik, osłona

Spis treści: Control - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Control - broń: strzelanie, zmiana, przeładowanie

O autorze

Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze