Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Control - Fińskie tango

Dalsze poszukiwania projektora slajdów.
Control - Fińskie tango Dalsze poszukiwania projektora slajdów.

W poprzedniej misji - Twarz nieprzyjaciela - Jesse poszukiwała projektor slajdów. Jak okazało się na Wysypisku w Ordinary ten przedmiot został przeniesiony do działu badań wymiarów w Sektorze badawczym.

Udaj się do Centrum badań. Wejdź po schodach na górę, przejdź obok biura doktora Darlinga i wejdź do Zapory przeciwogniowej (1). Następnie idź do Labiryntu popielniczki, gdzie przejmij punkt kontrolny.

Wędrówka po labiryncie nie obędzie się bez pomocy Ahtiego. Najpierw musisz odszukać dozorcy. Udaj się do Sektora technicznego i przejdź do jego biura. Nie zostaniesz Ahtiego w jego pokoju. Podejdź do obrazu (2) i wejdź z nim w interakcję. Otworzą się drzwi. Przejdź przez kanały i dotrzyj do przepaści.

Za pomocą lewitacji zeskocz na niższy podest. Udaj się do wrót, przed którymi dojrzysz świecący się punkt. Brama otworzy się. Przejdź do kolejnego pomieszczenia (Pomp chłodzenia WSN), gdzie odblokujesz punkt kontrolny: Górny poziom pomp chłodzenia WSN.

Idź dalej. W rozległej sali zmierzysz się z nosicielami pleśni. Jeśli walka jest dla ciebie za trudna, przebiegnij na drugą stronę pomieszczenia po skalnym korytarzu, aby dotrzeć do sznurka (3). Pociągnij za niego trzykrotnie, żeby przenieść się do motelu Oceanview.

Za pomocą dzwonka recepcyjnego (4) otworzysz kolejne drzwi. Włącz radioodbiorniki w dwóch ostatnich pokojach po lewej stronie (łącznie 5 odbiorników). Dzięki temu potwór z pierwszego pokoju zniknie. Wejdź do środka, zabierz klucze i otwórz nimi drzwi z napisem JANITOR (5). Wewnątrz trzykrotnie pociągnij za sznurek.

Przeniesiesz się do Kamieniołomu czarnokamienia w Sektorze technicznym. Odblokuj punkt kontrolny i przejdź przez drzwi. W oddali zobaczysz światło (6), do którego musisz podążyć. Użyj mocy lewitacji, aby przefrunąć nad kamieniołomem, robiąc po drodze przystanki na kamiennych blokach.

Gdy będziesz po drugiej stronie, podejdź do windy i zeskocz. Przed obrażeniami od upadku uchroni się moc lewitacji. Zatrzymaj się, zanim uderzysz w podłogę. W ten sposób dostaniesz się do Terenu zakazanego. Odnajdź pomieszczenie z panelem sterowania (7) i wciśnij czerwony przycisk.

Po chwili pojawią się przeciwnicy. Gdy się z nimi uporasz, wejdź do kolejki (8). W ten sposób przeprawisz się na drugą stronę lokacji. Idź cały czas przed siebie. Następnie włączy się film przerywnikowy, a po nim misja zakończy się i rozpocznie się kolejna - Polaris. Otrzymasz 3 punkty zdolności. Odblokuj punkt kontrolny i skorzystaj z szybkiego przemieszczania, aby opuścić tę lokację.

Następnie: Control - Polaris

Spis treści: Control - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Control - Twarz nieprzyjaciela

O autorze

Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze