Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Control - Warta przy lodówce

Współpracujemy z Langstonem, aby pomóc agentowi w jego trudnym zadaniu.

Poniżej opisujemy kolejną misję poboczną w grze Control. Aby ją odblokować, udaj się do Panoptikonu (A) w Sektorze Zamkniętym, na czwarte piętro. Miejsce rozpoczęcia questu znajduje się obok punktu kontrolnego: Górny Panoptikon (B).

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Podejdź do szyby i porozmawiaj z agentem (1) wpatrującym się w obiekt mocy, lodówkę. W ten sposób rozpocznie się zadanie. Możesz je wykonać od razu lub później.

Jeśli jesteś gotowy do wykonania tej misji, porozmawiaj jeszcze raz z agentem o imieniu Philip (1), przez interkom (2). Następnie udaj się do Wejścia do Panoptikonu (C). W tym celu zjedź na pierwsze piętro windą (3), która znajduje się niedaleko, lub skorzystaj z szybkiej podróży - i przenieś się do punktu kontrolnego: Panoptikon (D).

Obok punktu kontrolnego: Panoptikon (D) znajdują się drzwi. Za nimi spotkasz Langstona, z którym porozmawiaj, a następnie wróć do agenta. Ponownie porozmawiaj z Philipem, a potem przejdź przez drzwi (4).

Gdy zbliżysz się do lodówki, agent zniknie. Wejdź do pomieszczenia, starając się cały czas utrzymywać kontakt wzrokowy z obiektem mocy. Podejdź do niego i aktywuj go. Przeniesiesz się do płaszczyzny astralnej.

Po chwili pojawi się boss - Były. Twoim zadaniem jest go pokonać.

Rzucaj w odsłonięte oko bossa (5) obiektami, aby go zranić. Przeciwnik strzela w ciebie kulami, która łatwo uniknąć, wykonując unik na bok, lub używając osłony. Można je również zestrzelić z broni.

Boss po otrzymaniu obrażeń, zmieni położenie i zacznie atakować rękoma. Staraj się go trzymać na dystans i unikać jego ciosów.

Rzucając w bossa przedmiotami, zwróć uwagę, żeby jego oko było obrócone (jaśniejsza strona). Przeciwnik również jest wrażliwy na strzały z serwobroni, ale lepsze efekty przynosi moc wystrzelenia.

Z czasem arena walki stanie się mniejsza i bardziej zniszczona. Uważaj, abyś nie wpadł w przepaść, bo zakończy się to natychmiastową śmiercią.

Gdy pokonasz bossa, wrócisz do Panoptikonu. Lodówka zostanie naprawiona. Udaj się do Langstona, opowiedzieć mu o tym, co się wydarzyło. Misja zakończy się. Otrzymasz 3 punkty zdolności, a także zlecenie na kolejne zadanie - Uciekinierzy Langstona.

Następnie: Control - Uciekinierzy Langstona

Spis treści: Control - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Control - Wróg w środku

O autorze

Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze