Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wydawca Control przyznaje, że mógł lepiej przeprowadzić upgrade na nowe konsole

505 Games obiecuje poprawę.

Szef 505 Games skomentował zamieszanie z procesem upgrade'u Control na PS5 i Xbox Series X/S. Menedżer przyznaje, że proces można było lepiej zorganizować.

Przypomnijmy: aktualizację do wersji na nowe konsole za darmo otrzymali tylko nabywcy gry w kompletnym wydaniu Ultimate. Ulepszenia nie dostali właściciele podstawowej produkcji, nawet posiadacze wszystkich dodatków, musząc kupić tytuł jeszcze raz, by zdobyć udoskonaloną edycję.

- Każda zmiana między generacjami generuje wyzwania dla deweloperów i wydawcy. Opcja Smart Delivery, jeśli mogę użyć tego określenia tak ogólnie, była czymś, z czym branża się wcześniej nie mierzyła - tłumaczy Neil Ralley, szef 505 Games, w wywiadzie dla GamesIndustry.

Ultimate Edition zawiera wszystkie wydane DLC do Control

- W przypadku Control podjęliśmy pewne decyzje, ograniczające sposób skorzystania z tej funkcji, by dostarczyć next-genową wersję gry. Wówczas były właściwe, ale stworzyły blokady. Nie mogliśmy się cofnąć i zmienić sposobu, w jaki przygotowywaliśmy edycję Ultimate, by w odpowiedni sposób była częścią Smart Delivery - dodaje.

Zobacz na YouTube

- Od tamtego czasu wiele się nauczyliśmy. Czy jako wydawca przeprowadziliśmy ten proces i informowaliśmy o nim w najlepszy możliwy sposób? Może nie. Ale zrobiliśmy, co w naszej mocy, by usatysfakcjonować konsumentów - zaznacza menedżer.

Railey obiecuje jednak poprawę, czego w najbliższych miesiącach przykładem będą zmierzające na nowe konsole Ghostrunner i Assetto Corsa. Nabywcy obu gier na starsze platformy otrzymają darmowy upgrade do edycji PS5 i Xbox Series X/S.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Control

PS4, Xbox One, PC

Control: Ultimate Edition

PS5, Xbox Series X/S

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.
Komentarze