Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Control - Na straży brata

Poszukiwania brata Jesse Feden w Sektorze zamkniętym.

Po wykonaniu poprzedniej misj - Strefa progowa - Marshall powiedziała ci, gdzie znajduje się brat głównej bohaterki, Dylan. Jesse decyduje się go odszukać.

Udaj się do Sektora zamkniętego. W tym celu wejdź do windy sektorowej. Jedna z nich znajduje się naprzeciwko Sali Zarządu w Sektorze kierowniczym. W windzie wybierz odpowiednie piętro.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Droga do Panoptikonu; Panoptikon

Rozpoczniesz w Centralnej strefie neutralizacji (A). Twoim pierwszym celem jest przedostanie się do Panoptikonu (G). Przejdź przez Logistykę (B), gdzie odblokujesz punkt kontrolny.

Następnie przejdź do Ochrony (C). Drzwi za bramkami są zamknięte. Udaj się do Skrzydła medycznego (D), schodząc po schodach. Przejdź obok kryjówki (SHELTER) i idź dalej korytarzem. Przejdź przez kolejne pomieszczenia, by trafić na tyły Ochrony (C).

Wejdź po schodach na górę. Dotrzesz do rozległego pokoju. Możesz otworzyć drzwi między bramkami - za pomocą przycisku na panelu sterowania (1) - aby odblokować skrót do punktu kontrolnego w Logistyce (B).

Następnie podejdź do monitora (2) i aktywuj go. Odnajdź sznurek (3) przy ścianie i pociągnij go trzykrotnie. Przeniesiesz się do motelu Oceanview.

Podejdź do dzwonka recepcyjnego i użyj go trzykrotnie. Na końcu korytarza wejdź do pokoju po lewej stronie. Obróć obraz i wróć do recepcji. Znowu użyj dzwonka (jeden raz) i wejdź do pokoju po lewej stronie. Zabierz klucze z biurka i wróć na początek korytarza. Otwórz drzwi. Wewnątrz podejdź do sznurka i użyj go trzykrotnie. Przeniesiesz się do Zapory przeciwogniowej (E).

Idź prosto mrocznym korytarzem, a dotrzesz do Wejścia do Panoptikonu (F), gdzie porozmawiaj z Langstonem. Wpuści cię do Panoptikonu (G), który mieści się tuż za drzwiami.

Przejdź przez most i skręć w prawo, by dostać się do windy (H). Wjedź na 4. piętro. Tam odblokuj punkt kontrolny i przejdź przez most do Pokręconego przejścia (4), gdzie odnajdziesz obiekt mocy - telewizor Benicoff T. Podejdź do niego, a po chwili zmieni się rzeczywistość.

Idź przed siebie. Dotrzesz do areny walki z bossem Salvadorem.

Walka z bossem: Salvador

Gdy zeskoczysz na ziemię, rozpocznie się walka z bossem.

  • Staraj się ukrywać za osłonami, aby ataki bossa nie były dla ciebie dotkliwe.
  • Postaraj się najpierw wyeliminować zwykłych przeciwników, aby nie przeszkadzali ci w walce z bossem.
  • Jeśli musisz się wyleczyć, użyj osłony, by ochronić się przed atakami bossa, gdy pobiegniesz po leczące kryształy.
  • Dobrym pomysłem w tej walce jest przejęcie kontroli nad zwykłymi przeciwnikami za pomocą przechwycenia. Nie dosyć, że pomogą ci zlikwidować standardowych wrogów, to jeszcze zaatakują bossa.
  • Gdy pozbędziesz się pomniejszych przeciwników, chowając się za osłonami, skorzystaj z wersji serwobroni - Przebicie. Co prawda, wymaga ona oddania precyzyjnego strzału, ale zadaje znaczne obrażenia.
  • W końcowej fazie starcia z bossem, gdy zostanie was tylko dwóch na polu walki, postaraj się być cały czas w ruchu, aby uniknąć jego ataków dystansowych.

Obiekt mocy: telewizor; nauka lewitacji

Gdy uporasz się z bossem, podejdź do obiektu mocy i aktywuj go. Przeniesiesz się do płaszczyzny astralnej, w której nauczysz się posługiwać mocą lewitowania.

Za pomocą lewitowania wskakuj na kolejne bloki, omijając przy tym przeciwników. Na końcu etapu znajduje się słup świetlny. Aktywując go, wrócisz do Sektora zamkniętego.

Za pomocą lewitacji wydostań z pomieszczenia, w którym przebywasz, i wróć do Panoptikonu (G)

Droga na 5. piętro

Gdy staniesz na moście, spójrz w górę. Zobaczysz platformę (5). Użyj lewitacji, aby się na nią dostać, a potem pofruń jeszcze wyżej - na przejście nad ziemią. W ten sposób przedostałeś się na 5. piętro.

Kieruj się do Celi K6 (I). Gdy wejdziesz do środka, misja zakończy się i automatycznie rozpocznie się kolejna. W nagrodę za jej ukończenie otrzymasz 3 punkty zdolności.

Następnie: Control - Twarz nieprzyjaciela

Spis treści: Control - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Control - Strefa Progowa

O autorze

Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze

More On Control

Najnowsze artykuły