Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Control - broń: strzelanie, zmiana, przeładowanie

Jak korzystać z serwobroni.

Serwobroń to podstawowe narzędzie, z którego korzystamy podczas starć z wrogami w Control. Jest to uniwersalna broń, która przybiera różne formy, dzięki czemu spełnia wiele funkcji. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: Control - broń: formy (postacie), modyfikacje, ulepszanie.

Serwobroń przypomina broń palną (pistolety, karabiny czy strzelby), dlatego strzelanie z niej nie odbiega znacznie od standardowych giwer. Choć w niektórych przypadkach oręż głównej bohaterki działa nieco inaczej.

Z serwobroni można strzelać bez i z przybliżeniem. Z funkcji przycelowania można korzystać w zależności od preferencji i sytuacji, w której się znajdujemy. Warto wiedzieć, że podczas przybliżenia można zmienić stronę celowania (stronę, po której stoi postać). Tę funkcję wywołamy za pomocą odpowiedniego przycisku (strzałka w górę na padzie lub R na klawiaturze).

Serwobroń ma określoną liczbę nabojów w magazynku. Została ona przedstawiona w formie graficznej poniżej celownika (1). Gdy skończą się pociski, postać automatycznie przeładuje broń. Pamiętaj, że ta czynność trwa kilka sekund, więc warto wówczas znaleźć osłonę, by uchronić się przed strzałami wrogów. Co najważniejsze, serwobroń nie wymaga amunicji, dlatego nie musisz szukać nabojów do niej, jak przypadku większości strzelanek.

Serwobroń przyjmuje różne formy. W trakcie rozgrywki otrzymamy dostęp do nowych postaci broni, ale aktywnych modeli na wyposażeniu można mieć tylko dwa. Wybieramy je w menu Wyposażenie / Postacie broni. Zmiany formy serwobroni dokonamy przytrzymując przycisk odpowiedzialny za użycie przedmiotów i obiektów (kwadrat na PS4, X na Xbox One, F na PC).

Następnie: Control - broń: formy (postacie), modyfikacje, ulepszanie

Spis treści: Control - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Control - rozwój postaci: zdolności, modyfikacje

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Control

PS4, Xbox One, PC

Related topics
O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Guide Editor

Marcin jest koordynatorem działu poradników.

Komentarze