Skip to main content

Nie żyje James McCaffrey, głos Maxa Payne'a

Znany także z innych gier Remedy.

W wieku 65 lat zmarł James McCaffrey, w świecie gier najbardziej znany jako głos Maxa Payne'a. Zmagał się ze szpiczakiem mnogim, czyli rodzajem nowotworu układu krwiotwórczego.

Zgodnie z raportem TMZ, aktor odszedł w niedzielę, w otoczeniu rodziny i przyjaciół.

Oprócz wspomnianej serii strzelanek, McCaffreya możemy też usłyszeć w innych grach. Użyczył głosu Edwardowi Carnby'emu w Alone in the Dark, Zachariahowi Trenchowi w Control, a ostatnio także Alexowi Casey'emu w Alan Wake 2.

Brytyjski aktor zagrał także epizodyczną rolę w adaptacji Max Payne z 2008 roku i występował w amerykańskich serialach „Viper” oraz „Rescue Me”.

Odpowiedzialne za serię Max Payne, Control i Alan Wake 2 studio Remedy Entertainment złożyło hołd McCaffrey'owi na X. „Jesteśmy głęboko zasmuceni wiadomością o śmierci naszego ukochanego przyjaciela i współpracownika” - napisali deweloperzy. Dyrektor kreatywny Remedy, Sam Lake, również opublikował wiadomość: „Pracowaliśmy razem przez ponad 25 lat. Był uroczym człowiekiem, drogim przyjacielem i kluczową częścią rodziny Remedy. Był genialnym aktorem. Nikt nie potrafił lepiej od niego robić tego, co robił”.

James McCaffrey pozostawił żonę, Rochelle Bostrom, oraz córkę Tiernan.

Read this next