Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Control - Kontrola (zakończenie)

Na ratunek Dylanowi.

Opisywana misja jest ostatnim zadaniem wątku głównego w Control. Po dotarciu do Polaris, zobaczyłeś, co prawda, napisy końcowe, ale po nich uruchomiła się ostania misja.

Przeniosłeś się do innej rzeczywistości, która przypomina przeszłość. Podejdź do tablicy (1) i zbierz trzy karteczki. Następnie wykonaj jedno z zadań do końca:

  • podejdź do biurek, aby dostarczyć pocztę (połóż listy na brzegu biurka). Biurka znajdują się po jednej i drugiej stronie pomieszczenia.
  • podejdź do komód i stolika, by zebrać kubki od kawy.
  • zeskanuj kształty - podejdź do kserokopiarki i wciskaj przycisk na urządzeniu tak długo, aż zapełni się pasek wypełniania zadania.

Po wykonaniu jednej z powyższych prac, możesz odebrać pocztę (2), którą znajdziesz przy ścianie. Zanieś ją do Biura dyrektora (B) i połóż ją na biurku, a potem zabierz korespondencję z drugiego końca biurka. Po krótkim filmiku, rozpoczniesz znowu prace biurowe w Sprawach kierowniczych.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Ponownie zbierz zadania z tablicy (1) i ponownie wykonaj jedną pracę biurową do końca. Wówczas znowu możesz obrać pocztę i zanieść ją do dyrektora. Zabierając korespondencję z biurka, obejrzysz filmik przerywnikowy.

Następnie, po raz trzeci, wykonaj jedną z prac biurowych, po to by odebrać pocztę i znowu zanieść ją do dyrektora. Tym razem podnieś broń z biurka i obejrzyj trzeci film przerywnikowy.

Wyjdź z Biura dyrektora i przejdź do biura doktora Darlinga (C) zlokalizowane w Sprawach kierowniczych (A). Pociągnij za sznurek (2) trzykrotnie. Przeniesiesz się do motelu Oceanview.

Użyj dzwonka recepcyjnego. Wejdź do pokoju na końcu korytarza. Zabierz klucze z biurka i otwórz nimi pomieszczenie, które znajduje się naprzeciwko, a następnie obejrzyj film.

Przeniesiesz się do innego wymiaru (tunelu czasu). Za pomocą lewitacji fruń nad blokami, a potem opadnij na najniższy poziom lokacji. Niedaleko znajduje się projektor śladów. Kiedy go aktywujesz, przeniesiesz się w inne miejsce.

Twoim ostatnim celem jest uratowanie Dylana. Docieraj do kolejnych poziomów lokacji, pokonując fale wrogów. Zlikwidowanie wszystkich przeciwników na danym fragmencie mapy, umożliwi ci przejście do następnego poziomu.

Kiedy dotrzesz do brata, oczyść go. Dzięki temu uda ci się zamknąć portal, ale Syk nadal będzie istniał. Gratulacje! Tym sposobem ukończyłeś grę Control, ale z pewnością nie jest to koniec historii Jesse Faden.

Po zobaczeniu napisów końcowych możesz nadal przemierzać Federalne Biuro Kontroli i wykonywać misje poboczne oraz inne aktywności. Ponadto, porozmawiaj jeszcze z Emily Pope na temat dalszych planów walki z Sykiem.

Spis treści: Control - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Control - Polaris

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze