Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mafia 3 - Poradnik, Solucja

Opis przejścia misji, zdobywanie dzielnic, sekrety i mapa.

Witamy w poradniku i solucji do gry Mafia 3, czyli trzeciej odsłony popularnych gier skupiających się na działaniu przestępczości zorganizowanej. Historia cyklu sięga 2002 roku, kiedy pojawiła się pierwsza część, o podtytule The City of Lost Heaven, rozgrywana w Ameryce w latach 30. Najnowsza odsłona przenosi nas do końcówki lat 60. Wcielamy się w Lincolna Claya, który wraca z Wietnamu do Stanów Zjednoczonych w okresie wzmagającego się rasizmu.

Lincoln to typowy twardziel, który od razu kieruje się do starych znajomych prowadzących gangsterskie interesy. Początkowo wszystko układa się świetnie, ale wkrótce dochodzi do katastrofy i wywrócenia całego życia Claya do góry nogami. Mafia 3 łączy w sobie elementy strzelanin, działania z ukrycia, jazdy samochodami oraz eksploracji miasta, w którym toczy się rozgrywka. Nie obejdzie się także bez przejmowania kolejnych dzielnic, aby w końcu zapanować nad całą metropolią.

W poniższym poradniku znajdziecie wszelkie niezbędne informacje związane z rozgrywką, misjami głównymi i pobocznymi oraz sekretami, jakie pojawiają się w grze Mafia 3. Dzięki wskazówkom szybko zorientujecie się w podstawowych mechanizmach gry, a w przypadku trudności w wykonaniu któregoś zadań wystarczy przejść do odpowiedniego miejsca w solucji. Całość uzupełniają mapki, na których zaznaczano najważniejsze miejsca oraz znajdźki.

Życzymy miłej zabawy!


Wprowadzenie

W tej sekcji znajdziesz wszystkie niezbędne informacje dotyczące mechanizmów gry związanych z różnymi czynnościami, jakie przyjdzie ci wykonywać podczas rozgrywki.


Opis przejścia

Poniżej znajdziesz odnośniki do wszystkich misji głównych, jakie czekają do wykonania podczas kampanii fabularnej. Wszystkie są uzupełnione o ilustracje, dzięki czemu łatwo odnajdziesz dany fragment zadania.


Zadania dodatkowe

Oprócz misji z głównego wątku fabularnego, w grze Mafia 3 natkniesz się też na zadania poboczne. Nie są konieczne do ukończenia gry, ale warto podjąć się ich wykonania - zwiększają napływ gotówki, ale są też okazją do poznania ciekawych postaci pobocznych i ich historii.

Delray Hollow

Pointe Verdun

River Row


Sekrety i mapa

W Mafii 3 znajdziesz całe mnóstwo znajdziek rozrzuconych po całym obszarze miasta. Od historycznych magazynów Playboy, poprzez okładki płyt muzycznych, kończąc na obrazach. Wszystkie lokalizacje opisujemy w poradniku.


Mafia 3: porady na początek

- W wielu misjach możesz samemu decydować czy chcesz prowadzić rozgrywkę po cichu i eliminować rywali z zaskoczenia czy też rozpocząć otwartą walkę na broń palną. Nie ma tu szczególnych bonusów za jedną bądź drugą ścieżkę, więc śmiało wybieraj wariant, który ci bardziej pasuje.

- Jeśli wybierzesz wariant cichy, to zawsze czekaj na dogodny moment, aby rozprawić się z przeciwnikiem. Na mini mapie widzisz ruchy lokalnych rywali, więc eliminuj ich, gdy nie widzą tego ich kompani. Ponadto pamiętaj, że możesz zwabiać wrogów korzystając z gwizdania, a także przenosić ich ciała.

- W misji Coś, co muszę zrobić zdobywasz nóż bojowy. Dzięki niemu będziesz w stanie dokonywać brutalnych egzekucji, zamiast skręcania karków rękami. Aby go odblokować musisz przejść do głównego menu, a potem wybrać opcje - gra - powalenia w walce wręcz. Istnieją dwie opcje - śmiercionośna (z nożem) i nieśmiercionośna (zabójstwo rękami).

- W przypadku otwartej walki pamiętaj głównie o zapewnieniu sobie osłony. Bez niej w ciągu kilku chwil staniesz się dziurawym sitem. W przypadku problemów z amunicją przeszukuj ciała zabitych rywali, a gdyby nie udało ci się znaleźć amunicji do danego rodzaju broni, to szybko go zmieniaj na ten, który znajdziesz na polu bitwy.

- W misji Coś, co muszę zrobić po raz pierwszy natkniesz się na sejf stojący w tak zwanym azylu, czyli kryjówce. Możesz deponować nim pieniądze noszone przez Lincolna w portfelu. Warto o tym pamiętać i korzystać z tej opcji, ponieważ w przypadku niepowodzenia w walce bohater straci połowę noszonej przy sobie sumy. W dalszej części rozgrywki będziesz mógł korzystać z szybkiego odbierania pieniędzy przez pomocnika, który podjedzie do ciebie samochodem.

- W jednej z pierwszych misji odkryjesz tak zwany Tryb wywiadowczy. Jest to specjalna opcja, po włączeniu której na ekranie zaznaczane są kontury okolicznych wrogów. Warto pamiętać o tej możliwości zwłaszcza w zaciemnionych pomieszczeniach lub w tych spowitych gęstym dymem.

- Podczas podróżowania - czy to na piechotę czy autem, korzystaj z pomocy nawigacji. Na mapie oraz mini mapie zawsze na biało wyświetla się droga prowadząca do celu (możesz też zaznaczyć na tej pierwszej własny punkt, do którego chcesz trafić). Ponadto podczas jazdy autem na ulicach będą pojawiały się znaczniki ze strzałkami podpowiadającymi w którym kierunku masz jechać.

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze