Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mafia 3 - Centrum: Zdemaskowana korupcja - Szantaż: Kurierzy, kasjerzy, Frankie

Misje: Przesłuchaj kurierów szantażystów, Znajdź i śledź kasjerów, Okradnij Frankiego z materiałów do szantażu, Znajdź i okradnij depozyty, Zabij soldati, Skonfrontuj się z Frankiem Bernardem.

Misja aktywuje się automatycznie po zakończeniu narady w ramach misji głównej Bayou: Posiedzenie - Emocjonalny stosunek. Twoim celem będzie udanie się do Donovana przebywającego na zachodzie dzielnicy Centrum. W tym momencie w dzienniku pojawi dwie nowe misje Centrum: Zdemaskowana korupcja - Budowa oraz Centrum: Zdemaskowana korupcja - Szantaż.

W bieżącym zadaniu twoim pierwszym celem będzie udanie się do Harolda Cauleya, którego znajdziesz w południowej części dzielnicy Centrum. Reportera znajdziesz czekającego na ciebie na podziemnym parkingu.

Uwaga: Jeśli masz problem z rozpoczęciem danej misji (np. nie widzisz celu na mapie głównej), to wejdź w głównym menu, na Mapie, do zakładki Cele (lewy dolny narożnik ekranu lub Kwadrat/X na konsolach) i wybierz dany rozdział z zakładek. Pod obrazkiem pojawi się lista bieżących misji. Wybierz tę, która cię interesuje i zaznacz ją (w lewym górnym narożniku z nazwą misji pojawi się biały znaczek). W tym momencie na mapie pojawi się ponownie znacznik wskazujący miejsce, do którego masz się udać, aby rozpocząć zadanie.


Misja: Przesłuchaj kurierów szantażystów

Pierwszym celem będzie dotarcie do dwóch informatorów. W sumie jest ich czterech, ale wystarczy, że uda ci się przesłuchać dwóch z nich. Jeden jest na północy dzielnicy, drugi na jej zachodzie, trzeci na południu, a czwarty na południowym wschodzie.

Do informatora możesz dostać się m.in. od strony ceglanego muru

Do trzeciego możesz z łatwością się zbliżyć przeskakując przez ceglany mur prowadzący na podwórze za budynkami (obrazek powyżej). Stamtąd możesz po cichu wykończyć rywali lub załatwić ich w otwartej walce, a następnie dopaść informatora. Podobnie jest z pozostałymi - rozprawiaj się z ochroną i ich przesłuchuj. Od pierwszego dowiesz się o kasjerach rozwożących pieniądze, a od drugiego o materiałach służących do szantażu.


Misja: Znajdź i śledź kasjerów

Zadanie uruchomi się po przesłuchaniu przynajmniej jednego z informatorów w poprzedniej misji. W dystrykcie pojawią się wrogie samochody z kasjerami oznaczone specjalną ikoną i napisem śledź.

Zacznij jechać za zaznaczonym autem, trzymając się w bezpiecznej odległości

Jak nietrudno się domyślić twoim celem będzie jazda za takim autem (obrazek powyżej), które doprowadzi cię na miejsce przekazywania pieniędzy. W trakcie jazdy unikaj stłuczek i łamania przepisów oraz zbyt bliskiego podjeżdżania pod wrogi wóz, ponieważ rywale będą mogli cię wykryć.

Po dotarciu na miejsce przekazania pieniędzy wyjdź z auta i rozpraw się z gangsterami, którzy biorą udział w procederze. Po rozprawieniu się z nimi podnieś pozostawioną przez nich forsę - w dystrykcie możesz trafić na kilku takich kasjerów.


Misja: Okradnij Frankiego z materiałów do szantażu

Zadanie pojawi się w dzienniku po przesłuchaniu drugiego z informatorów w ramach misji Przesłuchaj kurierów szantażystów. Twoim celem będzie dotarcie do miejsca na północy dzielnicy, gdzie Frankie przetrzymuje kompromitujące materiały.

Pokój do tajnych nagrań i materiały do zabrania leżące z lewej strony

Okaże się, że budynkiem do którego trafisz jest łaźnia. Wejdź do środka i skieruj się na schody prowadzące na piętro, które znajdziesz na zachodzie. Udaj się w lewo, załatw strażnika i przejdź do końca pomieszczeń z cywilami. Na końcu dotrzesz do miejsca z dwoma gangsterami, których możesz łatwo załatwić korzystając z gwizdania. Na prawo od pokoju z nimi jest pomieszczenie do kompromitujących nagrań (obrazek powyżej), a na biurku z lewej znajdziesz poszukiwane materiały.


Misja: Znajdź i okradnij depozyty

W dystrykcie znajduje się kilkanaście ukrytych depozytów, które należy odnaleźć i obrabować. Aby pojawiły się w konkretnym miejscu dobrze jest zamontować podsłuch w danym sektorze (skrzynki do podsłuchów są zaznaczone białymi ikonami).

Miejsca, w których znajdziesz depozyty

Na powyższej mapie przedstawiono lokalizację ukrytych depozytów (obrazek powyżej). W ich odnalezieniu mogą też pomóc specjalne, białe graffiti znajdujące się w pobliżu na ścianach. Jest to szlaczek identyczny, jak ikona misji widniejąca w dzienniku. Po dotarciu na miejsce rozpraw się z ochroną, a potem ukradnij pieniądze.


Misja: Zabij soldati Frankiego

Jak zwykle w przypadku bossów jednym z twoich celów będzie pozbycie się zaufanych ludzi głównego oponenta. W tym przypadku chodzi o J.C. McCalla przebywającego na północnym wschodzie dzielnicy.

Dom McCalla dostaniesz się łatwo korzystając z dwóch drabin z prawej

Soldati przebywa na dachu jednego z budynków. Najlepiej podejść do niego od strony północnej i zlokalizować drabinę (obrazek powyżej). Wejdź po niej na górę, a potem skorzystaj z kolejnej. W ten sposób znajdziesz się na dachu, gdzie stoi McCall i dwóch jego ludzi - szybkie strzały w głowę i ucieczka szybko załatwią sprawę.


Misja: Skonfrontuj się z Frankiem Bernardem

Po wyrządzeniu Frankowi odpowiedniej ilości szkód wróć do Harolda i porozmawiaj z nim. Po dialogu otrzymasz namiary na miejsce przebywania lokalnego bossa, do którego należy się teraz udać.

Dom McCalla dostaniesz się łatwo korzystając z dwóch drabin z prawej

Franka znajdziesz w łaźni na północy dzielnicy. Wejdź do niej jednym z kilku wejść, po czym udaj się na górę po schodach - uważaj przy tym na gangsterów, których eliminuj jednego po drugim. Następnie zacznij kierować się w stronę biurka Franka na piętrze. Kiedy do niego dotrzesz (obrazek powyżej) szybko go dopadnij i zabij lub zwerbuj.


Spis treści: Mafia 3 - Poradnik, Solucja

Następnie: Mafia 3 - Centrum: Wszyscy zauważą - Zabij Tony'ego Derazio: Hotel, zabójstwo, ucieczka


Po rozprawieniu się z bossem zadzwoń do jednego ze swoich ludzi i przekaż mu biznes. W ten sposób ukończysz bieżący rozdział.

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze