Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mafia 3 - Centrum: Wszyscy zauważą - Zabij Tony'ego Derazio: Hotel, zabójstwo, ucieczka

Misje: Dostań się do hotelu Royal, Znajdź i zabij Tony'ego, Ucieczka z hotelu, Narada.

Zadanie odblokuje się automatycznie po ukończeniu rozdziałów Centrum: Zdemaskowana korupcja - Budowa oraz Centrum: Zdemaskowana korupcja - Szantaż. Po przejęciu powyższych biznesów przyjdzie czas na załatwienie głównego bossa.

Aby dowiedzieć się więcej na jego temat musisz udać się do Donovana, który spotka się z tobą na wschodzie dzielnicy Centrum.

Uwaga: Jeśli masz problem z rozpoczęciem danej misji (np. nie widzisz celu na mapie głównej), to wejdź w głównym menu, na Mapie, do zakładki Cele (lewy dolny narożnik ekranu lub Kwadrat/X na konsolach) i wybierz dany rozdział z zakładek. Pod obrazkiem pojawi się lista bieżących misji. Wybierz tę, która cię interesuje i zaznacz ją (w lewym górnym narożniku z nazwą misji pojawi się biały znaczek). W tym momencie na mapie pojawi się ponownie znacznik wskazujący miejsce, do którego masz się udać, aby rozpocząć zadanie.


Misja: Dostań się do hotelu Royal

Po rozmowie z Donovanem będziesz musiał zrobić dwie rzeczy. Ukraść samochód Dominicka znajdujący się na północ od hotelu, a potem udać się do budynku, gdzie przebywa boss. Jeśli nie chcesz korzystać z rozwiązania z autem, to od razu udaj się do hotelu, gdzie będziesz musiał rozprawić się z kilkoma gangsterami pilnującymi wejścia.

Możesz załatwić wszystkich gangsterów albo zakraść się do auta i szybko odjechać

Auto stoi w uliczce i jest pilnowane przez kilku zbirów - dwóch z nich możesz załatwić po cichu, a potem albo wykraść pojazd po cichu (obrazek powyżej) albo zastrzelić pozostałą dwójkę i skierować się w kierunku hotelu. W pierwszym przypadku postaraj się, jak najszybciej odjechać, ponieważ rywale ostrzelają wóz.

Pojedź autem we wskazane miejsce, czyli na parking pod hotelem. Kiedy podjedziesz do bramy strażnicy ją otworzą. Zaparkuj, wysiądź i zacznij iść w kierunku windy. Załatw wartownika w stróżówce, przejdź przez drzwi z lewej i uporaj się z dwójką kolejnych rywali, po czym udaj się do windy.


Misja: Znajdź i zabij Tony'ego

Po wjechaniu na górę udaj się w lewo i wejdź po schodach na górę. Po dotarciu na recepcji wyproś kobietę i udaj się w lewo. Znajdziesz tu kilku rywali, których możesz spokojnie wyeliminować po cichu korzystając ze starej sztuczki z gwizdaniem.

Przez kolejne pomieszczenia możesz przechodzić po cichu albo rozpocząć otwartą walkę

W kolejnych lokacjach działaj identycznie (obrazek powyżej). Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wyciągnął broń i rozpoczął regularną walkę. Jest to na pewno metoda szybsza, chociaż bardziej ryzykowna.

W końcu dotrzesz do drzwi, za którymi znajduje się klatka schodowa. Wejdź na górę i przystąp do oczyszczania kolejnych lokacji z przeciwników. W dużym pomieszczeniu ze sporą liczbą okien możesz próbować przejść przez centrum lub skorzystać z tarasu do którego wejście znajdziesz z lewej strony. Droga ta jest łatwiejsza, jeśli chcesz zachowywać się po cichu.

Po eksplozji schowaj się i ostrzelaj rywala

W końcu dotrzesz na schody prowadzące do zamkniętych drzwi - wyważ je lub włam się do nich. Za nimi natkniesz się na podwójne drzwi, które musisz już wyważyć. Uważaj, bo kiedy to zrobisz Tony strzeli do ciebie z rakietnicy (obrazek powyżej).

Po wybuchu od razu ukryj się za pierwszą osłoną, na jaką trafisz i ostrzelaj przeciwnika. Jeśli będziesz szybki i precyzyjny, to załatwisz go celną serią z pistoletu. Jeśli nie, to ostrzeliwuj go z innych broni, a w razie czego wspomóż się granatem lub koktajlem mołotwa. Kiedy wystarczająco osłabisz Tony'ego podbiegnij do niego i wciśnij przycisk odpowiedzialny za egzekucję.


Misja: Ucieczka z hotelu

Po wyrzuceniu Tony'ego z okna będziesz musiał uciec z budynku. Jak nietrudno się domyślić twoje poczynania przyciągnęły uwagę ludzi zabitego bossa, więc ponownie czeka cię przedzieranie przez grupy wrogów.

W miarę możliwości staraj się ostrzeliwać przeciwników z góry

Po wybiegnięciu z miejsca zabicia Tony'ego ustaw się na górze i zacznij ostrzeliwać rywali na dole (obrazek powyżej). Następnie przejdź do windy i zjedź nią do lobby, gdzie ustawiła się cała grupa gangsterów. Ukryj się za którąś z osłon na górze i postaraj się zastrzelić ich jak najwięcej przy pierwszym ataku, kiedy zostaną przez ciebie zaskoczeni.

Następnie zmieniaj kryjówki i eliminuj po kolei następnych. Jeśli chcesz szybko uciec z holu, to najlepiej wbiec na klatkę schodową z lewej prowadzącą do garażu (napis Garage). Zastrzel gangsterów n parkingu, weź któreś z aut i zacznij jechać w stronę przeciwną, niż pokazują strzałki - wkrótce wyjedziesz na miasto, a tu wystarczy już tylko wyjechać poza zielony okręg na mini mapie.


Narada

Po zakończeniu zadania Lincolna spotka się z trójką swoich szefów. Podobnie, jak za poprzednim razem musisz jednemu z nich przeznaczyć całą dzielnicę. Pamiętaj, że odblokowujesz w ten sposób nowe usługi, ale wpływasz również na więzi bossów z osobą Claya - podjęte decyzje jednych przekonają do głównego bohatera, innych zrażą (patrz na bilans na końcu poszczególnych kart informacyjnych). Po dokonaniu wyboru zatwierdź go, aby przekazać dzielnicę wybranej osobie.


Spis treści: Mafia 3 - Poradnik, Solucja

Następnie: Mafia 3 - Frisco Fields: Elity umierają powoli - Związek południowców: Jackie, zebrania, Moreau


Po zakończeniu rozdziału odblokujesz misje związane z kolejnym regionem - Dzielnicą Francuską. Chodzi o rozdziały: Zło, które czyni człowiek - Seks oraz Zło, które czyni człowiek - Narkotyki.

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze