Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

W Mafia 3: Edycja Ostateczna odnaleziono miasto z innej gry

Prawdopodobnie porzuconego, szpiegowskiego Rhapsody.

Mafia 3: Edycja Ostateczna zawiera sporo pozostawionych przez deweloperów elementów graficznych, w tym uproszczoną, lecz pełną mapę całego miasta. Najprawdopodobniej to pozostałość po porzuconym projekcie o nazwie Rhapsody.

Według raportu Kotaku z kwietnia 2018 roku, nad Rhapsody pracowało studio Hangar 13. Po ukończeniu Mafii 3, firmy Take-Two Interactive i 2K dały studiu wybór: albo rozpocząć pracę nad Mafią 4, albo nową marką. Zespół zdecydował się na drugą opcję.

Rhapsody było grą szpiegowską, osadzoną w Berlinie w latach 80. Głównym bohaterem był rzekomo rosyjski Żyd, uratowany przez Amerykanów i wcielony do organizacji wywiadowczej.

Postać dysponowała jednak nadnaturalnymi zdolnościami, wywoływanymi przez słuchanie konkretnych, licencjonowanych utworów muzycznych. Projekt prototypowano podobno przez około rok, ale gra zmieniła się w produkcję o „superbohaterze”. Nie mając pomysłu na ciekawą realizację, Hangar 13 porzuciło Rhapsody.

Mafia 3 miała kilka ciekawych koncepcji, ale duża powtarzalność obniżyła oceny w recenzjach

Powyższy materiał potwierdza, że prace nad miastem były w zaawansowanym stadium.

Źródło: Kotaku

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze