Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mafia 3 - Frisco Fields: Elity umierają powoli - Związek południowców: Jackie, zebrania, Moreau

Misje: Przesłuchaj członków Związku południowców, Zabij soldati, Zniszcz zaopatrzenie, Zrób naloty na zebrania, Supermarket Bellaire, Uratuj ofiary, Okradnij Kojota, Zabij Chestera Moreau.

Misja pojawi się w dzienniku automatycznie po przejściu dwóch rozdziałów związanych z dzielnicą Tickfaw Harbor, a konkretnie z misjami Gorąca guma i zimna krew - Kradzież samochodów oraz Powiązania z Kubą - Przemyt.

Po ich zaliczeniu udaj się do Jackie Grimaldi w południowo wschodniej części dzielnicy Frisco Fields, w celu rozpoczęcia zadania. Kiedy skończysz rozmawiać z kobietą odblokujesz szereg misji do wykonania.

Uwaga: Jeśli masz problem z rozpoczęciem danej misji (np. nie widzisz celu na mapie głównej), to wejdź w głównym menu, na Mapie, do zakładki Cele (lewy dolny narożnik ekranu lub Kwadrat/X na konsolach) i wybierz dany rozdział z zakładek. Pod obrazkiem pojawi się lista bieżących misji. Wybierz tę, która cię interesuje i zaznacz ją (w lewym górnym narożniku z nazwą misji pojawi się biały znaczek). W tym momencie na mapie pojawi się ponownie znacznik wskazujący miejsce, do którego masz się udać, aby rozpocząć zadanie.


Misja: Przesłuchaj członków Związku południowców

Po skończeniu rozmowy z Jackie twoim celem będzie dotarcie do dwóch informatorów Związku, a konkretnie do Petera i Matthew. Jeden z nich przebywa na południu dzielnicy, a drugiego znajdziesz na północy.

Załatw ochronę i przesłuchaj informatorów

Po dotarciu na miejsce najlepiej szybko rozprawić się z ochroną (obrazek powyżej), a potem dorwać i przesłuchać informatora. Jeśli będziesz wystarczająco szybki, to możesz wydobyć informacje po prostu wbiegając między rywali, ale jest to wariant bardziej ryzykowny.

Po przesłuchaniu jednego lub drugiego informatora otrzymasz nowe zadanie pozbycia się pięciu soldati nazywanych „wujaszkami". Po pozbyciu się dwóch soldati będziesz mógł przesłuchać drugiego informatora, a następnie podzielić się wiadomościami z Jackie.


Misja: Zabij soldati Związku południowców

Po przesłuchaniu jednego z informatorów w ramach misji Przesłuchaj członków Związku południowców otrzymasz misję rozprawienia się z pięcioma soldati organizacji, nazywanych „wujaszkami".

Celny strzał w głowę szybko załatwi sprawę soldati

„Wujaszek" Jude przebywa na południowym zachodzie dzielnicy Frisco Fields, James na południu, Thaddeus w centrum, Andrew na północy, a Bartholomew na południowym wschodzie. Soldati zawsze przebywają wśród sporej obstawy, ale praktycznie za każdym razem możesz ustawić się w bezpiecznej odległości w taki sposób, żeby wycelować na spokojnie w ich głowę (obrazek powyżej), pociągnąć za spust i odjechać. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, abyś załatwiał wszystkich wrogów zanim dopadniesz wskazany cel.


Misja: Zniszcz zaopatrzenie Związku południowców

To zadanie polega na rozprawieniu się ze skrzyniami zawierającymi cenne dla związkowców materiały. Najłatwiej zniszczyć je podkładając ogień, co można uczynić np. strzelając w pobliski kanister lub rzucając granatem albo koktajlem mołotowa.

Miejsca z zaopatrzeniem

Poszukiwane zaopatrzenie zostało zaznaczone na powyższej mapie literą Z. Wystarczy skierować się do danego punktu i zniszczyć skrzynie. Aby ułatwić sobie zadanie odszukiwania zaopatrzenia możesz zamontować podsłuchy w okolicznych skrzynkach.


Misja: Zrób naloty na zebrania Związku południowców

Twoim celem będzie wdarcie się na toczące się zebrania Związku i rozprawienie się z ich uczestnikami. W sumie w dzielnicy trwają jednocześnie trzy spotkania: jedno na północy, drugie w centrum, a trzecie na południowym wschodzie.

Rozpraw się ze wszystkimi południowcami biorącymi udział w naradach

Za każdym razem schemat postępowania wygląda podobnie - możesz od razu rozpocząć otwartą walkę (obrazek powyżej) albo najpierw wyeliminować pojedynczych rywali, a dopiero potem rozprawić się z resztą. Twoim celem jest wybicie wszystkich rywali przebywających na zebraniu (warto też podnieść walające się wokół pieniądze). Na spotkaniu w centrum będziesz musiał dodatkowo podpalić skrzynie w garażu.


Misja: Weź pod lupę supermarket Bellaire

Po przesłuchaniu informatorów wróć do Jackie, która po usłyszeniu nazwy Bellaire zdradzi ci nieco nowych informacji na temat supermarketu o tej nazwie. Twoim kolejnym celem będzie udanie się do niego w nocy i zdobycie nowych wiadomości.

Zakradnij się po cichu do pokoju aukcyjnego

Jeśli musisz poczekać do zmroku, to skieruj się w stronę znacznik przy ścianie, gdzie Lincoln przeczeka kilka godzin. Następnie wejdź do środka tą samą drogą, jaką wejdą tam przeciwnicy. Podsłuchaj rozmowę jednego z nich, po czym załatw go po cichu, wejdź po schodach na górę i udaj się w pobliże pomieszczenia, gdzie trwa handel żywym towarem (obrazek powyżej).

Twoim celem będzie dorwanie i przesłuchanie Masona Cartera stojącego w czerwonym stroju. Zastrzel dwóch południowców stojących z prawej i lewej, a potem przesłuchaj samego Masona. Ten zdradzi ci miejsce pobytu pozostałych ludzi, którzy mają zostać sprzedani. Po przesłuchaniu w budynku pojawią się posiłki Marcana. Rozpraw się z nimi, po czym będziesz mógł na spokojnie zająć się kolejnym zadaniem.


Misja: Uratuj ofiary handlarzy ludźmi

Po przesłuchaniu Cartera w zadaniu związanym z supermarketem Bellaire otrzymasz namiary na kryjówki handlarzy żywym towarem. Jedną, związaną z rodziną Gaudetów, znajdziesz na zachodzie, druga, powiązana z rodziną Fossatów, jest na północy.

Załatw wszystkich strażników, po czym uwolnij więźniów

W obydwu przypadkach sprawa wygląda podobnie. Po przybycie na miejsce zlokalizuj kryjówkę, pozbądź się strażników (obrazek powyżej) i otwórz pomieszczenie z przetrzymywanymi ludźmi. Przy okazji warto pozbierać okoliczne pieniądze.


Misja: Okradnij Kojota

Po drugiej rozmowie z Jackie na zachodzie dzielnicy Frisco Fields pojawi się kryjówka Kojota, w której ukrył pieniądze. Udaj się w tamtym kierunku, aby uszczuplić nieco budżet lokalnego bossa.

Wyważ drzwi, weź pieniądze i odeprzyj rywali

Skieruj się do zaznaczonej na mapie lokalizacji i zlokalizuj małą, drewnianą chatkę. Podejdź do jej drzwi (obrazek powyżej), wyważ je, wejdź do środka i podnieś z biurka pieniądze. Kiedy wyjdziesz na miejsce zjadą się dwa jeepy z przeciwnikami - wystrzelaj ich lub ucieknij, co zakończy zadanie.


Misja: Zabij Chestera Moreau

Po wykonaniu wszystkich lub wystarczającej części powyższych misji wróć do Jackie. Kobieta powie ci, że Moreau ukrywa się w sklepie na północnym wschodzie dzielnicy. Nie pozostanie ci nic innego, jak udanie się tam i załatwienie go.

Chestera Moreau znajdziesz w gabinecie na piętrze

Po dotarciu na miejsce skorzystaj z południowego wejścia. Najlepiej wejść po cichu i systematycznie eliminować kolejnych rywali. Gwizdnięciem na dole możesz zwabić nawet kilku wrogów z piętra, więc sprawa jest dość prosta. Wejdź na górę po schodach i skręć w prawo. Stąd już bez problemu trafisz do gabinetu Chestera (obrazek powyżej).


Spis treści: Mafia 3 - Poradnik, Solucja

Następnie: Mafia 3 - Frisco Fields: Elity umierają powoli - PCP: Dilerzy, amfetamina, Bastian


Możesz go ostrzelać lub zajść znienacka i zaatakować z bliska. Pamiętaj jednak, że przeciwnik jest zaopatrzony w karabin maszynowy, więc jeśli rozpocznie ostrzał, to lepiej szybko poszukać osłony. Po zabiciu bossa przekaż dzielnicę wybranej przez siebie osobie.

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze