Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mafia 3 - Centrum: Zdemaskowana korupcja - Budowa: Brygadzista, skrytka, dźwig, Cavar

Misje: Przesłuchaj brygadzistę, Okradnij skrytkę z kasą, Zniszcz pojazdy i materiały budowlane, Zabij soldati, Znajdź i zniszcz dźwig, Skonfrontuj się z Jimmym Cavarem.

Zadanie pojawi się w twoim dzienniku automatycznie po zakończeniu narady w ramach misji głównej Bayou: Posiedzenie - Emocjonalny stosunek. Twoim celem będzie udanie się do Donovana przebywającego na zachodzie dzielnicy Centrum. W tym momencie w dzienniku pojawi dwie nowe misje Centrum: Zdemaskowana korupcja - Budowa oraz Centrum: Zdemaskowana korupcja - Szantaż.

W bieżącym zadaniu twoim pierwszym celem będzie udanie się do Lenniego Davise'a, którego znajdziesz w północno wschodniej części dzielnicy. Mężczyzna poprosi cię o pomoc w rozprawieniu się szantażystą i zleci kolejne zadania.

Uwaga: Jeśli masz problem z rozpoczęciem danej misji (np. nie widzisz celu na mapie głównej), to wejdź w głównym menu, na Mapie, do zakładki Cele (lewy dolny narożnik ekranu lub Kwadrat/X na konsolach) i wybierz dany rozdział z zakładek. Pod obrazkiem pojawi się lista bieżących misji. Wybierz tę, która cię interesuje i zaznacz ją (w lewym górnym narożniku z nazwą misji pojawi się biały znaczek). W tym momencie na mapie pojawi się ponownie znacznik wskazujący miejsce, do którego masz się udać, aby rozpocząć zadanie.


Misja: Przesłuchaj brygadzistę Cavara

Pierwszym celem będzie dotarcie do brygadzisty na budowie, który powinien udzielić ci nieco informacji związanych ze swoim szefem i prowadzoną działalnością. Poszukiwany człowiek przebywa na północnym zachodzie dzielnicy Centrum.

Informatora możesz przesłuchać po zabiciu jego ludzi lub bezpośrednio przy nich

Poszukiwany mężczyzna stoi w zaułku ze swoimi kompanami i rozmawia z jednym z nich. Możesz rozpocząć walkę albo szybko wbiec do uliczki i przepytać informatora zanim jego znajomi zorientują się, co się w ogóle stało. Informator zdradzi ci informację na temat skrytki.


Misja: Okradnij skrytkę z kasą Cavara

Po przesłuchaniu informatora w zaułku otrzymasz wiadomość i nową misję w dzienniku - będziesz mógł okraść Cavara z pieniędzy, które ukrywa w skrytce na południu dzielnicy Centrum. Jeśli chcesz to uczynić, to udaj się na miejsce.

Załatw strażników przed barakiem, a potem wejdź do środka

Po dotarciu do punktu wejdź na teren opanowany przez wroga na zachodu i skieruj się pod wiadukt. Tutaj ukrywaj się za obiektami i eliminuj kolejnych rywali, czyszcząc sobie w ten sposób drogę do baraku (obrazek powyżej). Pieniądze leżą na biurku z lewej - wystarczy do nich podejść i je podnieść, co zakończy zadanie.


Misja: Zniszcz pojazdy budowlane firmy Cavar

Są to charakterystyczne, budowlane ciężarówki jeżdżące po różnych zakątkach dzielnicy. Każdą z nich łatwo rozpoznasz, ponieważ pojawia się nad nią szara ikona z napisem Zniszcz. Wystarczy ją staranować i ostrzelać lub np. zajechać drogę i obrzucić granatem.

Za zniszczenie każdego z pojazdów pieniądze z biznesu Cavara uszczuplą się o pewną, ustaloną sumę.


Misja: Znajdź i zniszcz materiały budowlane

W dzielnicy znajduje się osiem punktów z zapasami budowlanymi firmy Cavar. Są rozrzucone po całym sektorze, ale możesz ułatwić sobie poszukiwania zakładając podsłuchy we wskazanych białymi ikonami skrzynkach.

Miejsca z materiałami budowlanymi

Na powyższej mapie zaznaczono miejsca, w których możesz odnaleźć zapasy. Po dotarciu na miejsce wystarczy pozbyć się ochrony, a następnie zrównać z ziemią skrzynie oraz mogące stać w pobliżu samochody firmy Cavar.


Misja: Zabij soldati Cavara

Cavar posiada swoich zaufanych ludzi, którymi warto się zająć zanim przystąpisz z nim do walki. Chodzi konkretnie o „Starucha" Cruzata przebywającego na zachodzie dzielnicy Centrum oraz Marlona Boudreaux na południowym wschodzie Centrum.

Wysadź w powietrze ciężarówkę, co sprowokuje Cruzata do wyjścia

Cruzat przebywa w budynku w środku jednego z podwórek. Jest to magazyn otoczony przeciwnikami - możesz spróbować wkraść się do niego od strony bocznych drzwi i załatwić rywala albo wejść od tyłu po drabinie na dach i np. rzucić granatem w stojącą przed hangarem ciężarówkę (obrazek powyżej). Następnie załatw niedobitków i samego soldati, który po chwili wybiegnie.

Marlona również znajdziesz otoczonego w lokacji między budynkami. Możesz po cichu załatwić kilku rywali przy wejściach, a potem szybko wyeliminować soldati albo rozpocząć otwartą walkę i załatwić wszystkich.


Misja: Znajdź dźwig firmy budowlanej Cavar

Ostatnim celem związanym z biznesem budowlanym jest dotarcie do dźwigu i wysadzenie go w powietrze. Poszukiwany obiekt jest w południowej części dzielnicy Centrum. Dostań się do na teren budowy przez jedno z licznych wejść.

Podłóż ładunki wybuchowe i oddal się od placu

Po wtargnięciu na teren eliminuj po kolei rywali korzystając z licznych osłon albo rozpocznij strzelaninę. Twoim celem jest dotarcie do niebieskiej butli z gazem (obrazek powyżej) na dole i zamontowanie przy niej ładunku wybuchowego. Po uczynieniu tego oddal się od placu i poczekaj na eksplozję.


Misja: Skonfrontuj się z Jimmym Cavarem

Po wykonaniu wszystkich lub części celów i doprowadzeniu Cavara do bankructwa udaj się do Lenniego. Porozmawiaj z nim, a poznasz miejsce pobytu bossa. Okaże się, że jest przy ratuszu w południowej części dzielnicy.

Znisczony dźwig stanowi idealne przejście do budynku z Cavarem

Po dotarciu na plac budowy najlepiej wejść na niego od strony bocznego wejścia - przy głównym stoi trzech rywali. Jeśli zniszczyłeś dźwig, to wejdź po schodach na dach baraku i zeskocz na niego (obrazek powyżej) - w ten sposób błyskawicznie przejdziesz do powstającego budynku, gdzie przebywa Cavar. Jeśli nie zniszczyłeś dźwigu, to eliminuj po kolei następnych rywali kierując się w stronę wejścia do budynku.


Spis treści: Mafia 3 - Poradnik, Solucja

Następnie: Mafia 3 - Centrum: Zdemaskowana korupcja - Szantaż: Kurierzy, kasjerzy, Frankie


Następnie zacznij po schodach wchodzić na górę załatwiając po kolei następnych gangsterów. Jimmy'ego znajdziesz w ostatnim pomieszczeniu na samej górze budynku. Załatw jego ochronę i dopadnij go. Następnie zdecyduj o jego losie i przekaż biznes jednemu ze swoich ludzi.

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze