Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mafia 3 - Pointe Verdun: Zakrwawione ostrze - Haracz: lichwiarze, Ralph, oprychy, Sonny Blue

Misje: Przesłuchaj lichwiarzy, Zabij soldati Sonny'ego, Uratuj Ralpha McNairy, Zdemoluj ochraniane sklepy monopolowe, Skonfrontuj się z Sonnym Blue.

Zadanie odblokujesz po rozmowie z Nicki w warsztacie jej ojca podczas wykonywania zadania Narodem znów będziemy w rozdziale Zakrwawione ostrze - Thomas i Nicki Burke. Twoim pierwszym celem będzie porozmawianie z Bearem Donnellym, którego znajdziesz w lokacji na zachód od zakładu Burke'a.

Po dotarciu na miejsce okaże się, że poszukiwany człowiek przebywa obecnie w barze. Wejdź do środka i rozpocznij rozmowę. Bear z chęcią opowie ci wszystko, co wie, dzięki czemu otrzymasz kolejne zadania do wykonania.


Misja: Przesłuchaj lichwiarzy

Możesz zacząć od udania się do miejsca w pobliżu baru, gdzie rozmawiałeś z Bearem. Chodzi o dotarcie do lichwiarzy Sonny'ego, a konkretnie do informatora, od którego możesz wyciągnąć kolejne ważne informacje.

Do sklepu z informatorem najlepiej wejść od tyłu

Informator przebywa w sklepie pilnowanym od frontu przez kilku wrogów. Wchodzenie tędy mogłoby skończyć się jatką. Lepiej jest obejść budynek i zlokalizować tylne drzwi przy ciężarówce (obrazek powyżej). Otwórz je po cichu, a potem rozpraw się z przeciwnikiem z lewej, a następnie przesłuchaj samego informatora. Jak zwykle będziesz mógł go potem zabić lub wykorzystać w biznesie.


Misja: Zabij soldati Sonny'ego

Jak każdy porządny boss, Sonny posiada swoich zaufanych ludzi będących jego prawą ręką. W tym przypadku jest ich dwóch - Tito Leone, którego znajdziesz na północy dzielnicy oraz drugi, Fede „Czapa" Iocca przebywający na zachodzie.

Tito możesz załatwić z dystansu

Tito przebywa w parku, w którym wraz z kolegami dość mocno turbują pewnego jegomościa. Jest to spory, otwarty teren, więc najłatwiej jest po prostu skorzystać z broni palnej i zastrzelić oponenta z dystansu (obrazek powyżej). Jeśli posiadasz karabin snajperski, to nie będziesz nawet musiał zbliżać się do rywali, aby wypełnić cel - jeden celny strzał z dużej odległości załatwi sprawę.

W przypadku „Czapy" sprawa również nie jest skomplikowana. Znajdziesz go w zaułku, gdzie z kolegami kopie pewnego nieszczęśnika. Z prawej strony jest wjazd na autostradę. Skorzystaj z niego, aby przeskoczyć na dach budynku z lewej.

Z góry zastrzel Iocca albo strzel w pojemnik z lewej

Teraz wystarczy wziąć na cel samego Iocca lub stojący z lewej, wybuchowy pojemnik z lewej (obrazek powyżej). Po wykończeniu rywala ucieknij w lewą stronę i oddal się od kompanów zabitego, którzy mogą próbować cię gonić.


Misja: Uratuj Ralpha McNairy

Kolejnym celem jest uratowanie pewnej szumowiny, czyli niejakiego Ralpha McNairy'ego. Wprawdzie sam w sobie nie jest wiele wart, ale jeśli uda ci się do niego dotrzeć i go wyswobodzić, to na pewno odbije się to na interesach Sonny'ego.

Do rzeźni możesz wejść tylnym wejściem, do którego dotrzesz wskakując na kontener i przechodząc przez mur

Poszukiwana przez ciebie osoba jest w rzeźni. Do środka najlepiej wejść od tyłu - aby dostać się do tego przejścia wskocz na kontener, a potem przeskocz przez mur (obrazek powyżej). Następnie przejdź przez pomieszczenie z tuszami i jednym niegroźnym mężczyzną (jeśli przebywa tu wartownik, to możesz zwabić go w ustronne miejsce i załatwić po cichu).

Przejdź przez pomieszczenie z tuszami, a potem przez miejsce pracy, gdzie nikt cię nie będzie zatrzymywał (załatw wartownika, jeśli nie zrobiłeś tego wcześniej). W pomieszczeniu z lewej w narożniku znajdziesz wroga, którego załatw. Potem udaj się w prawo i zwab gwizdaniem pojedynczego rywala - możesz jeszcze trochę pogwizdać, dzięki czemu na dół zejdzie dwóch rywali z góry, których możesz z zaskoczenia szybko wyeliminować.

Uwolnij przetrzymywanego Ralpha, co zakończy zadanie

Udaj się w stronę schodów po drugiej stronie, wejdź na górę i zacznij rozprawiać się z kolejnymi rywalami. Przejdź przez lokację, skręć w lewo i udaj się do otwartych drzwi z prawej. Znajdziesz tu poszukiwanego Ralpha (obrazek powyżej), którego uwolnij.

Następnie opuść zakład rozprawiając się z pozostałymi przy życiu przeciwnikami lub zwyczajnie ich omijając.


Misja: Zlikwiduj bandy oprychów

Kolejnym celem godzącym w biznesy Sonny'ego jest załatwienie kilku jego dwuosobowych oddziałów, szwędających się po okolicy. Rozpoznanie ich jest dość proste, ponieważ każda mała banda

Miejsca, w których znajdziesz pary oprychów

Oddziałów oprychów jest w sumie osiem, a każda grupa została zaznaczona na powyższej mapie literą „O". Poznasz ich łatwo po żółtych strojach z rzeźni oraz dżokejkach na głowie. Uważaj, bo często towarzyszą im nieźle uzbrojeni gangsterzy.


Misja: Zdemoluj ochraniane sklepy monopolowe

Następne zadanie mające na celu zrujnowanie biznesu Sonny'ego. Tym razem będziesz musiał zająć się kilkoma jego sklepami w dzielnicy. Istnieją dwie metody rozprawiania się z nimi.

Najszybszą metodą zniszczenia towaru jest rzucenie koktajlu mołotowa lub granatu

Możesz je albo obrabować albo zdemolować. Przed każdym będzie stał samochód z gangsterami Sonny'ego dlatego najlepiej wchodzić do środka przez tylne wejście (wyważaj drzwi z kopa lub pomajstruj przy zamku). Następnie ukradnij pieniądze w pomieszczeniu z lewej albo rzuć np. koktajlem mołotowa w towar na półkach (obrazek powyżej).

Pierwsza opcja nie zwróci na ciebie niczyjej uwagi, w drugiej musisz liczyć się z atakiem rywali. Jeśli jednak szybko opuścisz budynek, to nic ci nie zrobią. Po obrobieniu trzech wskazanych sklepów misja się zakończy.


Misja: Porozmawiaj z Bearem Donnelym

Po tym, jak biznes Sonny'ego zbankrutuje, co nastąpi już po wykonaniu kilku zadań opisanych powyżej (oczywiście możesz wykonać wszystkie) wróć do Beara, aby z nim porozmawiać.

Informator opisze ci bieżącą sytuację. Po rozbiciu biznesu Sonny szaleje starając się zastraszać ludzi po twoich wyczynach. Nie pozostaje zatem nic innego, jak rozprawić się z bossem.


Misja: Skonfrontuj się z Sonnym Blue

Czas na ostateczną rozprawę z mafijnym bossem. Po zniszczeniu jego interesu otrzymasz namiary na kryjówkę, w której przebywa. Ta znajduje się na północnym wschodzie dzielnicy Pointe Verdun. Chodzi konkretnie o zakład rzeźniczy Roberdeau.

Eliminuj przeciwników pojedynczo lub jeśli zechcesz, rozpocznij otwartą walkę

Jest to ten same budynek, który mogłeś odwiedzić podczas misji ratowania Ralpha McNairy'ego. Dostanie się na górę przebiega identycznie - najlepiej trzymać się na parterze lewej strony i dotrzeć nią do pomieszczenia ze schodami, po drodze eliminując pojedynczo rywali. Na górze możesz kontynuować tę taktykę (obrazek powyżej) lub rozpocząć otwartą walkę.

Uważaj, bo Sonny jest wyposażony w strzelbę

Na sam koniec przebij się do gabinetu Sonny'ego na końcu korytarza. Jeśli zaalarmowałeś wcześniej strażników, to uważaj, ponieważ przeciwnik posiada strzelbę (obrazek powyżej), z której może zrobić niezły użytek.


Spis treści: Mafia 3 - Poradnik, Solucja

Następnie: Mafia 3 - Nowy wspaniały świat - Zabij rzeźnika: Złomowisko, snajperka, Barbieri


Na koniec dopadnij bossa i zdecyduj czy chcesz go zabić czy też oszczędzić, aby przynosił zyski biznesowi. Po wszystkim zadzwoń do Burke'a, aby przekazać mu interes.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze