Battlefield 5 Recenzje

Battlefield 5 - Recenzja

RekomendacjaBattlefield 5 - Recenzja

Seria wciąż ma się świetnie.

Nie oddający ducha serii trailer ujawniający grę, przesunięcie premiery o miesiąc czy zmiany w modelu udostępniania zawartości mogły powodować zaniepokojenie fanów serii militarnych strzelanek od EA. Obawy były jednak nieuzasadnione. Battlefield 5 oferuje bowiem dużo nowości w trybie dla wielu graczy, które przekładają się na lepsze doznania z rozgrywki.

Co prawda producent gry, DICE, nie wywiązał się ze wszystkich obietnic, a zabawie towarzyszą czasami błędy, ale nie zmienia to jednak faktu, że multiplayer jest po prostu znakomity. Większe i mniejsze zmiany powodują, że wieloosobowe potyczki nabrały głębi, praca zespołowa stała się jeszcze bardziej istotna, a strzelanie jest satysfakcjonujące.

Tego obrazu nie psuje nawet krótka i przeciętna kampania dla pojedynczego gracza, którą należy traktować jako rozgrzewkę przed zmaganiami sieciowymi. Opowieści wojenne są rozczarowujące. Lepszym rozwiązaniem dla serii, wzorem konkurencyjnego Call od Duty, byłoby zrezygnowanie z tego typu rozgrywki i skupienie się wyłącznie na trybie wieloosobowym.

Czytaj więcej...