Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

DICE wyjaśnia, dlaczego gracze porzucają Battlefield 5

"Czują, że nie mają szans".

Twórcy Battlefield 5 omówili powody, dla których gracze porzucają nastawioną na wieloosobowe zmagania strzelankę. Część problemów usuną w kolejnej aktualizacji tytułu.

We wpisie na forum Reddit przedstawiciel studia DICE o pseudonimie Freeman odpowiedział na uwagi fanów, obawiających się, że deweloperzy zmienią „time to kill” - współczynnik oznaczający czas niezbędny do eliminacji postaci. Autorzy nie chcą go modyfikować, ale planują poprawić inne elementy gry, by nie była frustrująca.

Battlefield 5 osadzone jest w czasach II wojny światowej

Celem zespołu jest ograniczenie zjawiska porzucania produkcji przez początkujących, do czego dochodzi, gdy gracze czują, że nie mają szans w starciu z innymi oraz że zabawa jest nieuczciwa i źle zrównoważona.

Jedną z przyczyn irytacji użytkowników jest zbyt słaba broń startowa. Twórcy obiecują więc, że wyposażą ich w lepszy oręż, który wyrówna szanse w pojedynku z postacią o wyższej randze, zachęcając do dalszej rozgrywki, odkrywania kolejnych atrakcji i ulepszania umiejętności.

Niedawno do gry trafiły mapy na Pacyfiku

Freeman zwraca uwagę, że gracze rezygnują z zabawy, gdy często giną, nie mając możliwości reakcji na atak. Podkreśla, że śmierć jest mniej uciążliwa, kiedy wiemy, że rywal zasłużył na wygraną - momenty, gdy giniemy od naboju wystrzelonego ze 100 metrów, ale przez broń krótkodystansową, bywają frustrujące.

W planach są takie zmiany, by do podobnych sytuacji dochodziło rzadziej - co prawda, uzdolniony użytkownik nadal będzie w stanie zlikwidować przeciwnika z daleka za pomocą oręża krótkodystansowego, ale oponent otrzyma szansę zareagowania.

Według Freemana, irytację wzbudzają również podstawowe mechanizmy rozgrywki, z których zadowolonych jest coraz mniej osób. Zaznacza, że aby temu zaradzić, trzeba odświeżyć najważniejsze elementy zabawy. Jednym z obszarów wymagających zmian jest podobno strzelanie, które przez wielu postrzegane jest jako dobre, ale przestarzałe.

Najnowsza aktualizacja Battlefield 5 - oznaczona numerem 5.2 - jest próbą wyeliminowania wspomnianych źródeł frustracji. Twórcy ograniczą między innymi niespodziewane zabójstwa z daleka i zwiększą liczbę broni dostępnych na początku zmagań.

Źródło: Reddit

Następnie: PS Plus: grudzień 2019 - pełna oferta

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze