Skip to main content

EA wyda 14 gier do kwietnia 2021 roku

Nowy Battlefield najpóźniej w marcu 2022 roku.

Na spotkaniu z inwestorami szefostwo EA poinformowało, że w następnym roku fiskalnym - pomiędzy 1 kwietnia 2020 r. a 31 marca 2021 r. - firma wyda łącznie 14 gier.

Dyrektor finansowy koncernu - Blake Jorgensen - ujawnił, że we wspomnianym okresie zadebiutują 4 tytuły sportowe, wśród których nie zabraknie kolejnych odsłon serii FIFA i Madden. Do tego 4 duże produkcje, oparte na znanych markach wydawcy.

Ponadto nakładem Electronic Arts ukażą się 4 gry niezależne od „mniejszych deweloperów”. W zanadrzu są również 2 projekty mobilne, które powinny pojawić się w ramach tak zwanego „soft launchu”, czyli testów na ograniczoną skalę.

Nie zabraknie nowej części FIFA

Nie przedstawiono żadnych dodatkowych szczegółów na temat poszczególnych gier. Ponownie jednak podkreślono, że trwają prace nad „remasterami ulubionych produkcji” graczy - niewykluczone, że jednym jest odświeżona wersja serii Mass Effect.

Spekuluje się także, że wśród powstających gier jest następny tytuł w świecie „Gwiezdnych wojen”, za który odpowiada studio EA Motive. Warto też zaznaczyć, że BioWare od jakiegoś czasu przygotowuje kontynuację serii Dragon Age.

Na kolejną odsłonę Battlefield trzeba poczekać

To nie wszystko - w planach jest nowa część Battlefield, która jednak pojawi się dopiero w 2022 roku fiskalnym. Ten zaś rozpocznie się 1 kwietnia 2021 r. a zakończy 31 marca 2022 r. - kolejna odsłona cyklu strzelanek ma odegrać „wiodącą” rolę w generowaniu przychodów w omawianym okresie.

EA nie zapomina jednocześnie o nowych konsolach. Dyrektor generalny firmy - Andrew Wilson - zapewnił, że koncern jest gotowy na nadejście PS5 i Xbox Series X, obiecując, że na platformy trafią „najważniejsze tytuły” wydawcy.

Źródło: Wccftech

Następnie: The Sims ma już 20 lat

Zobacz także