Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Battlefield 5 - personalizacja: mundury, bronie, pojazdy

Skórki do broni, wygląd żołnierza, płeć postaci.

Personalizacja to nowość w serii Battlefield. Po jej zapowiedzi wielu graczy skrytykowało ten pomysł, obawiając się, że wpłynie negatywnie na klimat gry, której tłem są przecież wydarzenia z drugiej wojny światowej. Twórcy opamiętali się i nie wprowadzili przedmiotów steampunkowych, skupiając się jedynie na elementach militarnych związanych bezpośrednio z globalnym konfliktem z lat 1939-45.

Personalizacja związana jest głównie z wyglądem naszego żołnierza. Możemy założyć mu mundur albo nawet zmienić poszczególne części garderoby. Nie mniej szczegółowo przedstawia się sprawa customizacji uzbrojenia.

Personalizacja ma charakter czysto kosmetyczny. To znaczy, że dopasować do naszych potrzeb możemy jedynie wygląd naszej postaci i broni. Nie ma ona jednak wpływu na parametry uzbrojenia czy na lepsze statystyki naszej postaci.

Jako że gra przedstawia perspektywę z oczu bohatera, to nasz ubiór zobaczą tylko rywale. Z kolei będziemy oglądać za każdym razem broń, którą trzymamy w ręku, jednak nowej skórki naszego karabinu czy pistoletu maszynowego nie dostrzegą przeciwnicy, gdyż w ferworze walki te przedmioty te są praktyczne niezauważalne.

Także personalizacja dedykowana jest głównie graczom, którzy chcą wyróżnić się swoim ubiorem na polu walki i dla których wygląd ich żołnierza jest istotny.


Jak zmienić wygląd żołnierza, broni lub pojazdu?

Naszego żołnierza - bądź pojazd - spersonalizujemy w Twojej Kompanii, w menu głównym gry. Najpierw musimy zdecydować, którą stronę konfliktu chcemy dostosować - Siły aliantów (1) czy Siły osi (2). Żołnierzy i pojazdy każdej z nich możemy dowolnie zmieniać. Dlatego medyk aliantów może wyglądać zupełnie inaczej niż sanitariusz z Wehrmachtu.

Następnie należy wybrać odpowiednią ikoną odpowiadającą klasie piechoty (3), pojazdom lądowym (4) lub samolotom (5).

Personalizacja pojazdów lądowych zostanie dodana w kolejnych aktualizacjach gry.

W menu personalizacji konkretnej jednostki możemy:

 • wybrać podklasę (6) - do wybory są dwie, więcej na ten temat znajduje w opisie poszczególnych klas;
 • zmienić i dostosować broń podstawową (7) - możemy w tym menu spersonalizować naszą broń (szczegóły poniżej);
 • zmienić broń osobistą (8) - możemy wyekwipować jedną z kilku broni krótkich;
 • zmienić broń do walki wręcz (9) - możemy wyekwipować jedną z kilku broni do walki wręcz;
 • zmienić granaty i gadżety (10);
 • dostosować wygląd żołnierza (11) - w tym menu możemy zmienić nakrycie głowy, ubiór (na tułów i nogi) oraz wybrać jedno z kilku maskowań twarzy;
 • zmienić postać (12) - w tym menu możemy wybrać jedną z kilkunastu twarzy oznaczoną imieniem, w tym miejscu również - poprzez wybranie facjaty - decydujemy o płci naszego żółnierza;
 • sprawdzić postępy (13) - czyli jaki przedmiot odblokujemy po zdobyciu kolejnej rangi.

W menu broni podstawowej (7), w zakładce dostosuj, decydujemy o wyglądzie (skórce) danej broni. Wybrać możemy malowanie każdej części uzbrojenia, czyli:

 • celownika (14) - wybór celownika ma wpływ na rozgrywkę, każdy rodzaj celownika to inne doświadczenie ze strzelania;
 • wylotu lufy (15) - wiąże się jedynie z efektem wizualnym, nie ma wpływu na rozgrywkę;
 • nakładki lufy (16) - wiąże się jedynie z efektem wizualnym, nie ma wpływu na rozgrywkę;
 • komory zamkowej (17) - wiąże się jedynie z efektem wizualnym, nie ma wpływu na rozgrywkę;
 • magazynku (18) - wiąże się jedynie z efektem wizualnym, nie ma wpływu na rozgrywkę;
 • kolby (19) - wiąże się jedynie z efektem wizualnym, nie ma wpływu na rozgrywkę.

Jak odblokowywać nowe skórki broni, mundury, ubrania?

W Battlefield 5 twórcy gry zaimplementowali wiele elementów, które są częścią personalizacji naszego żołnierza, uzbrojenia i pojazdów. Jednak nie wszystkie będziemy mogli wykorzystać od początku rozgrywki. Niektóre z nich będziemy mogli odblokować w grze, a niektóre wykupić za specjalną walutę - Kasę Kampanii.

Waluta - Kasa kompanii (20) - jest widoczna w prawym, górnym rogu ekranu, w menu, w których możemy zakupić nowy element personalizacji.

Zestawy skórek do broni oraz kompletne ubiory można zakupić również w menu Uzbrojenia (21), dostępnego z poziomu menu głównego gry.

Nowe elementy wyglądu broni, ubrań i pojazdów można odblokować:

 • zarabiając w grze specjalną walutę, Kasę Kompanii, którą zdobędziemy wykonując zadania specjalne i codzienne rozkazy oraz osiągając nową rangę żołnierza i klasy;
 • zdobywając nagrody w ramach wykonywania zadań specjalnych;
 • za realne pieniądze (tzw. mikrotransakcje) - ta opcja będzie dostępna jakiś czas po premierze.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze