South Park: The Fractured But Whole - Poradnik, Solucja

Wszystkie misje i zadania, porady ogólne, wskazówki i pomoc do gry.

Witamy w poradniku i solucji do South Park: The Fractured But Whole, w którym znajdziecie opis przejścia misji fabularnych, zadań dodatkowych, a także porady związane z podstawami mechaniki gry.

W grze wcielamy się w postać Nowego - dziecka, które niedawno wprowadziło się do South Park. Już od pierwszych chwil poznajemy bohaterów znanych z popularnej kreskówki, takich jak Cartman, Kyle, Stan czy Butters. Tym razem, zamiast brać udział w przygodzie rozgrywanej w świecie fantasy, dzieciaki wcielają się w superbohaterów walczących ze złem, kiedy nad miasteczkiem - będącym tłem dla South Park: The Fractured But Whole - zapada noc.

Poradnik został podzielony na kilka części. Oprócz porad ogólnych, dzięki którym poznacie podstawy rozgrywki, znajdziecie tu ilustrowane opisy zadań głównych i pobocznych. W ten sposób poradzicie sobie z każdym trudniejszym momentem, jaki możecie spotkać w trakcie gry w South Park: The Fractured But Whole.

Życzymy przyjemnej zabawy i miłej lektury!

Podstawy rozgrywki

Poniżej znajdziesz wszelkie informacje związane z głównymi założeniami mechaniki gry. Dowiesz się tu między innymi o sposobie prowadzenia pojedynków oraz zdobędziesz wiedzę dotyczącą klas postaci czy artefaktów.

Misje główne i zadania dodatkowe

Poniżej znajdziesz opis zadań fabularnych oraz opcjonalnych, które są do wykonania w trakcie przygody w miasteczku South Park.

Zadania dodatkowe

Poniżej znajdują się odnośniki do misji pobocznych, które możesz wykonać podczas gry.

Porady ogólne

- Przed przystąpieniem do gry będziesz mógł wybrać jeden z trzech poziomów trudności, które można zmienić w dowolnej chwili. Wpływają one na stopień trudności walki. Poniżej znajdziesz ich ogólne opisy:

  • Łatwy - posiadasz przewagę nad przeciwnikami.
  • Normalny - żadna ze stron nie posiada przewagi.
  • Trudny - przeciwnicy mają przewagę nad drużyną gracza.

- Przeszukuj dokładnie każde możliwe miejsce. Nawet jeśli nie znajdziesz nic cennego, to w większości przypadków natkniesz się na różnego rodzaju drobiazgi, z których będziesz mógł potem tworzyć nowe przedmioty.

- Pamiętaj, że walki możesz zaczynać samemu z trybu eksploracji. Wystarczy podejść do przeciwnika i zaatakować go. Dzięki temu zyskasz przewagę, ponieważ będziesz wykonywał ruch jako pierwszy. Jeśli to rywale zaatakują bohatera, to oni rozpoczną pojedynek.

- W trakcie jednej z misji otrzymasz możliwość korzystania z artefaktów, które znajdujesz w świecie gry. Dzięki nim możesz zwiększyć zdolności głównego bohatera oraz jego drużyny. Ulepszenia dotyczą między innymi siły, zdrowia czy regeneracji supermocy.

- Podczas walk na górze ekranu pojawia się pasek supermocy. Ładuje się w momencie, gdy członkowie drużyny otrzymują od rywali obrażenia oraz bronią się przed nimi (wciskanie klawisza, który pojawia się na ekranie w momencie ataku wrogów). Po jego naładowaniu członkowie drużyny mogą skorzystać ze specjalnego, potężnego ataku, który przydaje się zwłaszcza do eliminowania silnych przeciwników.

- Ilość miejsc w drużynie jest ograniczona do czterech osób - głównego bohatera oraz trzech jego kompanów. Podczas gry znajdziesz jednak znacznie większą liczbę osób, które mogą dołączyć do drużyny. Po wykonaniu misji Komar w opałach w telefonie pojawi się zakładka Sojusznicy. Możesz w niej wybierać, którzy kompani mają wspomagać bohatera w walce, a którzy chwilowo nie będą potrzebni.

- Do niektórych miejsc w mieście (głównie na dachy budynków), nie będziesz początkowo mógł się dostać. Dopiero po odblokowaniu zdolności Pierdkour w misji Drugie zderzenie wszechświatów będziesz mógł wchodzić w interakcję z rozlokowanymi w różnych miejscach wiatrakami. To właśnie one pokazują punkty, w których możesz skorzystać z Pierdkouru umożliwiającego dostawanie się w niedostępne z początku miejsca.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami