Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

South Park: The Fractured But Whole otrzymało pierwsze duże DLC

Z areną wyzwań.

South Park: The Fractured But Whole otrzymało dzisiaj pierwsze duże DLC. Dodatek zatytułowany „Niebezpieczny holopokład” wprowadza nowy tryb zabawy.

Na Steamie rozszerzenie kosztuje 23,90 zł, zaś na PS4 i Xbox One cena wynosi 25 zł. Nabywcy przepustki sezonowej pakiet otrzymają bez kolejnych opłat.

Na arenie wyzwań gracze zmierzą się między innymi z gliniarzami

DLC wzbogaca produkcję o arenę wyzwań, do której dostęp można uzyskać wchodząc w interakcje z terminalem znajdującym się w bazie Kumpli Wolności. W nowej lokacji gracze biorą udział w serii coraz trudniejszych holograficznych starć.

W pojedynkach stawiają czoła przeciwnikom znanym z podstawowej gry. Wśród oponentów są więc między innymi Król Krab, nakoksowani gliniarze, Rodzynkowa Rebeka i ciocia Sheila. Zwycięstwa nagradzane są przedmiotami i kostiumami do wykorzystania podczas zabawy.

Ubisoft szykuje jeszcze dwa dodatki, które ukażą się w przyszłym roku. Pierwszym jest „Od zmierzchu do Casa Bonita”, w którym połączymy siły z Szopem i Mysterionem, by wspólnie pokonać „demoniczną obecność” w tytułowym Casa Bonita. Nabywając rozszerzenie osobno wydamy 11,99 euro (51 zł).

Ostatnie DLC nosi nazwę „Dawaj Crunch'a”. Szczegółów nie podano, ale wiadomo, że zaimplementuje nowy wątek fabularny oraz kolejną klasę postaci. Cena przy samodzielnym zakupie wyniesie 11,99 euro (51 zł).

South Park: The Fractured But Whole jest kontynuacją Kijka Prawdy z 2014 roku. Motywem przewodnim są tym razem komiksy i filmy z superbohaterami w rolach głównych. Cartman i spółka wcielają się w herosów, dzieląc się na dwie rywalizujące ze sobą drużyny.

Podczas zabawy kierujemy postacią z poprzedniej części cyklu (nowym dzieciakiem w mieście). Twórcy oddali do naszej dyspozycji szereg zróżnicowanych klas. Każda dysponuje unikalnymi dla siebie zdolnościami.

„To wyjątkowo solidna produkcja. Okazuje się, że nie tylko studio Obsidian potrafi stworzyć świetny tytuł na licencji znanego serialu” - głosi nasza recenzja South Park: The Fractured But Whole.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze