Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

South Park: The Fractured But Whole - SZOPstagram

Poznaj podstawowe opcje związane z telefonem i portalem społecznościowym.

Po wybraniu klasy postaci w misji głównej o nazwie Jak to wszystko się zaczęło, wyjdź z piwnicy i udaj się na ulicę. W międzyczasie Eryk stworzy bohaterowi konto na SZOPstagramie. Kolejnym krokiem będzie nauczenie się robienia zdjęć selfie, dzięki którym zdobywasz popularność i rozwijasz postać.

Po wykadrowaniu zdjęcia (1) wystarczy wcisnąć klawisz akcji (2).

Aby rozpoznać postać, z którą możesz zrobić zdjęcie, przejdź w tryb inspekcji i zlokalizuj osoby z ikoną aparatu nad głową. Podejdź do niej i wciśnij klawisz, który wyświetli się przy aparacie. Zostaniesz przeniesiony do trybu robienia zdjęć (1 na obrazku powyżej). Najedź na bohatera z fotografowaną osobą i wciśnij przycisk akcji (2 na obrazku powyżej).

Po zrobieniu zdjęcia wciśnij klawisz, który wyświetli się na ekranie. W ten sposób przejdziesz do menu telefonu. Wybierz ikonę SZOPstagramu, gdzie możesz sprawdzać grono swoich znajomych, z którymi zrobiłeś sobie zdjęcie. Ich wpływ przekłada się na poziom postaci.

Uderz w skrzynkę (1) i zrób selfie z listonoszem (2).

Teraz będziesz musiał zrobić kilka selfie. Szybko się zorientujesz, że dzieciaki nie chcą robić zdjęć z osobą, która jest mało popularna w sieci. Wrócisz do nich później. Na razie udaj się w lewo, gdzie przy jednym z domów natkniesz się na listonosza. Uderz w skrzynkę (1 na obrazku powyżej), co spowoduje jej otworzenie. Następnie zrób sobie zdjęcie z dostarczycielem listów (2 obrazku powyżej).

Po zdobyciu drugiego znajomego okaże się, że dzieciaki na ulicy są już chętne do robienia sobie zdjęć z bohaterem. Skorzystaj z tej możliwości i porób z nimi selfie. Po zrobieniu czterech zdjęć odezwie się Eryk. Przejdź do menu telefonu, a następnie najedź na ikonę mapy.

Lista misji (1), opcja ich oznaczania (2) oraz zaznaczenie na mapie (3).

Od tej pory otrzymasz dostęp do mapy, na której zaznaczone są wszystkie ważne miejsca w mieście, a także misje. Na niebiesko zaznaczono misje obowiązkowe (fabularne), natomiast kolorem zielonym oznaczone są zadania dodatkowe.Jeśli chcesz śledzić jakieś zadanie wystarczy je wybrać (1 na obrazku powyżej) i wcisnąć odpowiedni klawisz (Oznacz misję jako aktywną - 2 na obrazku powyżej). Jeśli to uczynisz, to lokacja związana z misją zostanie zaznaczona na mapie (3 na obrazku powyżej). Od tej pory sam decydujesz o kolejności wykonywania kolejnych misji.

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze

More On South Park: The Fractured but Whole

Najnowsze artykuły