Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mass Effect: Andromeda - Poradnik, Solucja

Opis przejścia gry, wszystkie misje, planety, romanse, mapy i sekrety.

Witamy w poradniku do Mass Effect: Andromeda. Niniejsza publikacja pomoże ci w zapoznaniu się z mechaniką gry, czyli kwestiach związanych z tworzeniem postaci, wyborem szkolenia, wykorzystywaniem umiejętności i mocy, a także wytłumaczy ci zasady działania gry, podróżowania po galaktyce i przeprowadzania badań i produkcji.

Pokażemy także jak walczyć i używać Nomada, bo choć są to kwestie pozornie proste, tak Mass Effect: Andromeda zawiera w sobie naprawdę dużo tajemnic, które pragniemy przybliżyć. Wśród nich znajdą się więc zagadnienia związane z tym jak wydobywać surowce, jak ulepszać pojazd i jak walczyć. Z czasem wzbogacimy nasz poradnik o wszystkie romanse, mapy z sekretami oraz zaprezentujemy wszystkie planety w gromadzie Helejosa.

Oprócz rozbudowanych misji głównego wątku Mass Effect: Andromeda zawiera także zadania dodatkowe, misje sojuszników i zadania w Helejosie. Zaprezentujemy więc dokładny opis przejścia gry i wszystkich misji pobocznych oraz informacje na co warto zwrócić uwagę podczas ich rozgrywania. Dla ułatwienia rozgrywki zaproponujemy także porady ogólne, dzięki którym zabawa powinna być jeszcze przyjemniejsza.

Życzymy udanej zabawy i zapraszamy do lektury!


Porady ogólne

W tym miejscu możesz zapoznać się z podstawami dotyczącymi rozgrywki, wśród których dowiesz się o rozwoju postaci, umiejętnościach, podstawach walki czy interfejsie. Zapoznasz się też z innymi poradami ogólnymi.

Wkrótce aktualizacja.


Opis przejścia - misje priorytetowe

W tym miejscu znajdą się wszystkie operacje priorytetowe w Mass Effect: Andromeda. Oprócz dokładnego opisu przejścia gry zawarliśmy tu przydatne obrazki odnoszące się do najtrudniejszych fragmentów misji głównych.


Zadania w Helejosie

Misje tego typu czasami odkrywamy w innych miejscach, niż te, do których są przypisane. Czasami są to zadania zaawansowane i trudne, dla których poświęciliśmy oddzielne strony poradnika, innym razem potrafią być to krótsze formy aktywności. Dla nich przygotowaliśmy strony zbiorcze.

Nexus

Eos

Voeld

Havarl

Aya

H-047c

Kadara

Elaaden

Wkrótce aktualizacja.


Zadania dodatkowe

Ten rodzaj pobocznych misji to w dużej mierze proste zadania, często oparte na eksploracji lub wykonywaniu pomniejszych przysług. Przybierają różny charakter i często można je ukończyć nawet nie opuszczając startowej lokacji. Poniższe strony są zatem zbiorczymi spojrzeniami na zadania dodatkowe.

Nexus

Eos

Aya

Wkrótce aktualizacja.


Sojusznicy i związki

W tym miejscu odnajdziesz opisy misji dla różnych postaci istotnych dla oddziału pionierskiego lub sojuszników, a także zadań lojalnościowych i romansów.

Wkrótce aktualizacja.


Mapy, sekrety i znajdźki

W tym miejscu opublikujemy mapy ze wszystkimi najważniejszymi miejscami i przedmiotami dostępnymi na wszystkich planetach, Nexusie czy Tempeście.

Eos

Voeld

Kadara

Elaaden

Wkrótce aktualizacja.


Wyposażenie

Tutaj możesz się zapoznać z wyposażeniem wszelkiego typu - od broni po pancerze. Poniższe strony powinny ci pomóc w wyborze najbliższych do stylu gry przedmiotów.

Wkrótce aktualizacja.


Porady na start

- Mass Effect: Andromeda w dużej mierze stawia na walkę, która na wyższych poziomach trudności potrafi być naprawdę wymagająca. Decydując się na wymianę ognia z przeciwnikami warto korzystać z różnego rodzaju osłon, gdyż przebywając za nimi regenerujemy pancerz. Nie dzieje się tak jednak w przypadku punktów życia. Te odnawiamy przy specjalnych skrzynkach rozmieszczonych w różnych miejscach kluczowych zadań.

- Poruszając się po różnych planetach przy pomocy Nomada musisz pamiętać, że posiada on dwa tryby jazdy. Szosowy, który jest znacznie szybszy, ale nie pozwala wjechać na większe wzniesienia oraz terenowy, w którym rozłożenie napędu jest równe dla wszystkich sześciu kół pojazdu. W tym trybie wjedziesz niemal wszędzie, zwłaszcza z użyciem dopalacza, ale nie rozwiniesz tak dużych prędkości, jak w trybie szosowym.

- Korzystaj ze skanera. Skanując florę i faunę oraz różne elementy technologii obcych zyskasz nie tylko cenne punkty za eksplorację, ale poznasz lepiej świat i dasz sobie szansę na lepsze wczucie się w klimat gry.

- Skanuj nie tylko znajdując się na powierzchni. Podczas podglądania różnych układów na mapie galaktyki sprawdzaj wszystkie możliwe planety i asteroidy, a także wysyłaj sondy na namierzone przez statek anomalie. Nawet te planety, na których nie da się wylądować, mają swoje tajemnice, a często odkrycia na nich przynoszą różnego rodzaju bonusy.

- Niektóre z planet są całkiem pokaźnych rozmiarów. Nie ma zbyt wielkiego sensu, abyś poruszał się po nich pieszo, zwłaszcza że możesz być wówczas narażony na niesprzyjające warunki różnego typu. W Nomadzie jesteś bezpieczniejszy, a jeszcze szybsze przemieszczanie się między punktami gwarantuje szybka podróż. Aby odblokowywać jej kolejne punkty podjeżdżaj do baz przesyłowych na mapie.

Zobacz: Poradniki do gier - darmowe, kompletne solucje

- Każdy posiada inny styl gry i będzie chciał rozwijać te umiejętności, które pasują do założonych taktyk. Nie ignoruj jednak zupełnie mocy związanych z walką. Zwłaszcza w późniejszych zadaniach priorytetowych będziesz musiał wykazywać się naprawdę dużą siłą przebicia, jeżeli chodzi o ostrzał. Wówczas rozwój postaci na tym tle może okazać się znamienny.

O autorze
Komentarze