Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mass Effect: Andromeda - Elaaden: Oswajanie pustyni

Zadanie w Helejosie: odkrywamy tajemnicę krypty na pustynnej planecie.

W tej misji odwiedzimy kryptę na pustynnym, ogromnym globie. Zanim to jednak nastąpi, musisz rozwiązać zagadkę z trzema monolitami. Dokładny opis tego procesu znajdziesz na stronie Elaaden: monolity i glfy. Dopiero po aktywowaniu wszystkich trzech monolitów na mapie będziesz mógł zauważyć nowy znacznik.


Krypta Porzuconych na Elaaden

Gdy już posiadamy namiar na kryptę, udajemy się tam w dowolny sposób. Jeśli wcześniej eksplorowałeś mapę, możesz użyć najbliższej stacji do szybkiej podróży, na przykład tej znajdującej się w kierunku północno-wschodnim od krypty. Do środka wchodzisz dokładnie w ten sam sposób, jak do każdej innej - otwierając bramę i używając studni grawitacyjnej.

Lokalizacja krypty Porzuconych na Elaaden.

Uwaga! Bardzo ważne jest, abyś w tym momencie zapisał grę. Zagadka związana z otwieraniem bramy za pomocą pięciu konsol jest bardzo trudna, a w przypadku aktywowania choć jednej niepotrzebnej, najłatwiej będzie po prostu wczytać poprzedni stan gry. Jeśli nie chcesz się męczyć, po prostu aktywuj najpierw piątą, a potem czwartą konsolę od lewej strony. Zaznaczyliśmy je zielonym kolorem na powyższym obrazku.

Rzut na kryptę na Elaaden. Odniesienia do oznaczeń znajdziesz w tekście.

Po przejściu przez otwarte w ten sposób wrota skręć od razu w prawo, gdzie dotrzesz do kilkupoziomowej platformy. Znajdują się tam dwie konsole - (A1) i (A2). Aktywuj obie, po czym wskocz na dwie powstałe kolumny i aktywuj dwie kolejne - (B1) i (B2). Wróć do pierwszych dwóch, aktywuj je raz jeszcze, dzięki czemu w punkcie (C) pojawi się jeszcze jedna konsola. Zapewne sam się domyślasz, co powinieneś z nią zrobić.

Zagadka z konsolami.

Drzwi w (D) powinny już się otworzyć, odblokowując tym samym drogę do kolejnej konsoli (E). Po jej aktywowaniu powstanie kolumna (F), po której będziesz mógł wrócić do głównej części krypty, a także zostaną odblokowane główne drzwi (G). Zanim tam jednak dotrzesz, musisz stworzyć most (H) - tym jednak zajmiemy się nieco później.

Teraz możesz opcjonalnie dostać się w nieodkrytą do tej pory część krypty. W tym celu wskocz na platformę (I), po czym stopniowo przebijaj się przez grupy Porzuconych do konsoli (J), otwierającej drzwi (K) przed tobą. Po dostaniu się do pomieszczenia (L) zauważysz kilka konsol. Musisz je aktywować w odpowiedniej kolejności, która może być losowa.

Aktywuj tylko te konsole, przy których nie pojawiają się wskazane kryształy.

Zagadka jest bardzo prosta - musisz po prostu aktywować tylko te konsole, przy których nie będą pojawiać się kryształy podczas podejścia do nich. Jeśli taki świecący przedmiot się nie pojawia, możesz aktywować konsolę. Wykonaj taki proces pięć razy, aby móc aktywować ostatnią konsolę. Teraz czeka cię kolejne deszyfrowanie Porzuconych. Na poniższym obrazku podaliśmy rozwiązanie zagadki z glifami.


Spis treści: Mass Effect: Andromeda - Poradnik, Solucja

Zobacz też: Mass Effect: Andromeda - wszystkie misje poboczne (spis alfabetyczny)


Rozwiązanie łamigłówki w krypcie na Elaaden.

W ten sposób otrzymasz dostęp do rdzenia danych Porzuconych. Wracamy do naszego głównego zadania. W tym celu musisz się cofnąć do głównych pomieszczeń krypty, gdzie aktywujesz konsolę (M) służącą za powstanie mostu (H). Wcześniej powinieneś już otworzyć drzwi (G) prowadzące do pomieszczenia (N), w którym uruchomisz konsolę systemu oczyszczania.

Teraz pozostaje już tylko ewakuacja z krypty. Biegnij zatem za znacznikiem misji, który wskazuje konsolę, która po aktywowaniu sprawi, że pole siłowe cię nie dosięgnie. To już koniec przygody z kryptą na Elaaden. Możesz bezpiecznie wrócić na powierzchnię.

O autorze
Komentarze