Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowy Mass Effect powstaje, prace są na wczesnym etapie - twierdzi znany dziennikarz

Powrót kosmicznego cyklu.

Deweloperzy ze studia BioWare pracują nad nową odsłoną Mass Effect - przekonuje uznany dziennikarz Jason Schreier.

Redaktor serwisu Kotaku powołuje się na trzech pragnących zachować anonimowość informatorów związanych z firmą. Podkreśla jednocześnie, że projekt znajduje się na bardzo wczesnym etapie rozwoju.

Według Schreiera, prace nadzoruje Mike Gamble, który od wielu lat związany jest ze studiem. W przeszłości był producentem między innymi nastawionego na sieciową rozgrywkę Anthem oraz Mass Effect: Andromeda.

Ostatnią odsłoną cyklu jest Mass Effect: Andromeda

Co niemniej ważne, za grę odpowiedzialny jest podobno główny oddział BioWare z Edmonton. To właśnie ten zespół przygotował wydawaną w latach 2007-2012 oryginalną trylogię cyklu, czyli o przygodach komandora Sheparda.

Na razie nieznane są żadne szczegóły na temat powstającego projektu. Fakt, że nowa odsłona kosmicznej serii znajduje się na bardzo wczesnym etapie rozwoju, może oznaczać, że produkcja nie ukaże się zbyt szybko.

Za nową część odpowiadają podobno twórcy oryginalnej trylogii

Oczywiście do doniesień należy podchodzić z dystansem, ponieważ są nieoficjalne. Warto jednak zwrócić uwagę, że Jason Schreier uchodzi za jednego z najlepiej poinformowanych dziennikarzy w branży, a i BioWare wielokrotnie obiecywało, że nie porzuci marki.

Ostatnią częścią serii jest wydane w 2017 roku Mass Effect: Andromeda od montrealskiego oddziału studia. Tytuł przez wielu uznawany jest za najsłabszą odsłonę - wytykano nieciekawą fabułę, płytkie dialogi i irytujących bohaterów.

Źródło: Kotaku

Następnie: Darmowa i mroczna konkurencja Diablo otrzyma sequel - ujawniono Path of Exile 2

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze