Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mass Effect: Andromeda - wszystkie romanse

Jak i z kim romansować - opisy, wskazówki, dialogi.

W trakcie gry w Mass Effect: Andromeda będziesz miał spore możliwości wchodzenia w interakcje z członkami załogi. Podobnie, jak miało to miejsce w poprzednich odsłonach serii, również i tym razem nie musisz ograniczać się jedynie do spraw służbowych. Nawiązywanie głębszych relacji może finalnie zaowocować romansem.

W poniższym materiale wytłumaczymy, w jaki sposób działa system nawiązywania miłosnych relacji oraz w jaki sposób można związać się z poszczególnymi postaciami. Oczywiście flirty są w pełni opcjonalne i tylko od gracza zależy czy będzie chciał brać w nich udział.


Romantyczne opcje dialogowe i e-maile

Mass Effect: Andromeda oferuje czytelny system dialogów, a konkretnie symboli pojawiających się przy poszczególnych wypowiedziach. Dzięki nim możesz łatwo zorientować się, jaki charakter będzie mieć dane wypowiedziane przez bohatera zdanie. Nietrudno się zatem domyślić, że symbol serca jest związany właśnie z opcjami nawiązywania romansów.

Nie oznacza to oczywiście, że kliknięcie jednej wypowiedzi z sercem doprowadzi do wybuchu gorącego romansu. Najpierw trzeba z wybranką lub wybrankiem nawiązać odpowiednie relacje poprzez częste rozmowy i wypełnianie odpowiednich misji.

Jeśli chcesz rozpocząć romans z daną postacią, wybierz opcję dialogową określoną ikoną serca.

Kolejnym ważnym elementem jest częste sprawdzanie skrzynki pocztowej. Najlepiej robić to po każdej wykonanej misji. Terminale z dostępem do mailów znajdują się na statku Tempest w dwóch miejscach. Pierwszy komputer jest nieco z tyłu, z lewej strony od mapy galaktyki, a drugi znajdziesz w kwaterze głównego bohatera. Po zapoznaniu się z wiadomościami staraj się za każdym razem rozmawiać na każdy możliwy temat z członkami załogi. Przerywaj dialogi dopiero wtedy, gdy nie mają nic nowego do powiedzenia.

Po raz pierwszy będziesz mógł nawiązać bliższy kontakt z członkami załogi po postawieniu placówki na Eos, czyli pierwszej większej planecie, na którą trafisz. Po uczynieniu tego wróć na Tempest i rozpocznij rozmowy z członkami załogi, którzy będą znacznie bardziej rozmowni niż dotychczas. Po wyczerpaniu wszystkich tematów rozmów rozpocznij dialogi jeszcze raz, ponieważ pojawią się nowe opcje konwersacji.


Lista dostępnych romansów wraz z opisami:


Misje sojuszników i związków a romanse

Wypełnienie misji sojuszników nie zawsze prowadzi do romansu, ale ich wykonanie może znacznie pomóc w jego nawiązaniu. Staraj się wykonywać tego typu zadania tak często i tak wcześnie, jak to tylko możliwe. Jeśli chcesz sprawdzić czy takie misje są dostępne, to w Dzienniku przejdź do zakładki misje Sojuszników i związków. Poprzez ich wypełnianie będziesz budował lepsze relacje z wybranymi osobami.

Należy pamiętać, że na igraszki miłosne duży wpływ ma płeć głównego bohatera. Wielu potencjalnym kochankom nie spodoba się podryw przez osoby o tej samej płci, więc niektóre dostępne będą tylko podczas grania Scottem lub Sarą. Przykładowo Gil prawdopodobnie nawiąże bliższą relację jedynie ze Scottem, a Liam tylko z Sarą.


Spis treści: Mass Effect: Andromeda - Poradnik, Solucja


Na szczęście już na początku znajomości można szybko zorientować się w upodobaniach poszczególnych osób. Wystarczy jak najwcześniej wybrać podczas rozmowy opcję z ikoną serca. Rozmówca da wtedy jednoznacznie do zrozumienia czy jest zainteresowany flirtem z główną postacią, czy też nie.

Uwaga - w trakcie przygody Liam oraz Peebee mogą w trakcie rozmów zaproponować głównej postaci uprawianie seksu bez zobowiązań. Warto wiedzieć, że nie blokuje to możliwości romansowania z innymi osobami. Swoim miłosnym obiektom westchnień możesz nawet nie wspominać o ewentualnym wykorzystaniu sytuacji, gdybyś się na to skusił.

O autorze
Komentarze