Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mass Effect: Andromeda - romans: Liam Kosta

Szczegółowy opis jak doprowadzić do romansu z Liamem.

Liam jest jedną z pierwszych osób, które poznasz w Mass Effect: Andromeda. Spotkasz się z nim w trakcie pierwszej misji związanej z planetą Eos. Po wybudowaniu placówki będziesz mógł porozmawiać z Liamem w tylnej części statku Tempest (dolny poziom). Warto wiedzieć, że jeśli chcesz nawiązać bliższe relacje z Liamem, to musisz grać kobietą, czyli Sarą. W takim przypadku wystarczy często go odwiedzać i prowadzić rozmowy. Możesz też skorzystać z propozycji oglądania filmów w nocy.


Inne romanse w Mass Effect: Andromeda:


W trakcie jednych z odwiedzin będziesz świadkiem, jak Liam przesuwa kanapę, po czym zaproponuje bohaterce, aby usiadła i napiła się drinka. Zapyta wtedy, co najbardziej interesuje cię w całej misji. Warto wybrać wtedy romansową odpowiedź związaną z bliskim towarzystwem Liama. Rozmówca ostudzi wtedy zapędy bohaterki stwierdzając, że ta jeszcze niewiele o nim wie. Po zakończeniu dialogu porozmawiaj z Liamem ponownie, mówiąc mu, że jesteś nim zainteresowany. Po chwili dojdzie do niezręcznej sytuacji, po której Liam odpowie, aby przełożyć rozmowę na inny dzień.

Kiedy na statku pojawi się Jaal, ponownie udaj się do Liama. Zastaniesz tę dwójkę w sytuacji, w której będą bez swoich strojów. Na pytanie co robią, odpowiedzą, że grają w grę. W tym momencie nie będzie tu już więcej do zrobienia, ale otworzysz drogę do kolejnego etapu nawiązania romansu.

Romans z Liamem jest dostępny tylko podczas rozgrywki jako Sara.

Po ukończeniu misji priorytetowej Ścieżka nadziei z wyborem planety Voeld, ponownie skieruj się do miejsca na statku, gdzie przebywa Liam. Spotkasz go w trakcie wykonywania ćwiczeń fizycznych. W trakcie rozmowy porusz temat przeszłości. W jej trakcie dowiesz się między innymi tego, że jedną z jego ulubionych rzeczy, które zapamiętał z Drogi Mlecznej, było jego stare auto. Następnie z listy dialogowej wybierz opcję romansową mówiącą o tym, że zarówno bohaterka, jak i on kogoś potrzebują. Teraz wystarczy w odpowiednim czasie wcisnąć wskazany przycisk, po czym rozpocznie się scena seksu.

Po upojnym wieczorze będziesz mógł zacieśniać relację z Liamem. W trakcie kolejnych rozmów mężczyzna zaprosi bohaterkę do baru na planecie Aya. Poleć tam i odnajdź Liama, który zleci zadanie przeskanowania kilku sprzedawców na okolicznym rynku. Wykonaj polecenie, po czym wróć do niego.

W celu odblokowania kolejnego etapu romansu będziesz musiał być już po założeniu placówek na trzech różnych planetach (możesz to zrobić aktywując bazy przesyłowe i odblokowując po trzy monolity Porzuconych na każdej). Po uczynieniu tego porozmawiaj z Liamem na pokładzie Tempesta. Dowiesz się, że poszukuje pewnych technologii i przydałaby mu się pomoc bohaterki. Jeśli się zgodzisz, to zapoczątkujesz dodatkową misję, w której odwiedzisz nowy układ - Sephesa. Tam przeskanujesz wskazane przez Liama miejsce, dzięki czemu będziesz mógł kontynuować zadanie.

Po wypełnieniu misji sprawdź maila. Dowiesz się z niego, że Liam chce ci pokazać coś na Eos. Udaj się na planetę, a potem kieruj się w kierunku stacji. Zobaczysz boisko piłkarskie, które Liam stworzył dla rozrywki mieszkańców. Podczas rozmowy wybierz romantyczną opcję z lewej strony koła dialogowego, co spowoduje powrót na statek.


Spis treści: Mass Effect: Andromeda - Poradnik, Solucja

Zobacz też: Mass Effect: Andromeda - wszystkie romanse


Kiedy znajdziecie się na pokładzie porozmawiaj z Liamem. Powie ci o pewnym projekcie, a twoim celem będzie jego opracowanie. Udaj się do stacji badawczej i stwórz wymagany przedmiot - będzie on dostępny w zakładce Przedmioty Specjalne. Do jego produkcji potrzebujesz konkretnych minerałów: sześciu jednostek aluminium i dwóch jednostek irydu.

Wróć do Liama i ponownie skierujcie się na powierzchnię planety Eos. Wskaźnik będzie wskazywał szczyt wysokiej skały, więc zacznij kierować się w jego stronę korzystając ze ścieżki. Kontynuuj, aż dotrzesz na miejsce. Punkt nie jest łatwo osiągalny. Udaj się przez jaskinię na północny wschód od znacznika.

Gdy osiągniesz wymagany punkt, będziesz świadkiem kolejnej sceny. Podczas jej trwania będziesz miał krótką chwilę na wciśnięcie wyświetlonego przycisku. Gdy to zrobisz, pozostaje ci cieszyć się ostatnią sceną związaną z romansem z Liamem.

O autorze
Komentarze