The Elder Scrolls 5: Skyrim Special Edition

Bethesda tworzy dwie nowe gry

The Elder Scrolls 6?

Ted Price z Insomniac Games przeprowadził wywiad z Toddem Howardem, szefem Bethesda Game Studios. Z rozmowy wynika, że twórcy serii The Elder Scrolls pracują nad niezapowiedzianym projektem, a dodatkowo zespół zajmuje się również innym tytułem, znajdującym się w fazie przedprodukcyjnej.

Digital Foundry: Skyrim na Switch - porównanie z PS4

Niedawno zajmowaliśmy się strzelanką Doom na Switch, określając ją jako „niemożliwy” port. Gruntownie obcięto współczesny silnik graficzny gry „AAA”, dopasowując go do możliwości konsoli. Konwersja Switch nie jest równie imponująca pod względem ambicji, ale na pewno bardziej udana, jeśli mowa o ostatecznych efektach. Jasne, w porównaniu z odsłoną PS4 widać kompromisy, ale rozgrywka jest solidna, a w wersji przenośnej po prostu świetna.

Produkcję ujawniono po raz pierwszy na prezentacji Nintendo, zapewne jako swego rodzaju stanowisko producenta sprzętu: by pokazać - graczom i twórcom - mocne wsparcie dla firm third-party. Wstępne materiały wideo wyglądały zachęcająco, a finalny produkt nie odbiega zbyt daleko od obietnic. Otrzymujemy kompletne wydanie gry, w pełni korzystające z silnika Creation Engine i mobilnego chipu Nvidii.

Zacznijmy od rozdzielczości. W trybie zadokowanym oglądamy natywne 1600 × 900, a odpięcie konsoli od telewizora pokazuje pierwszy kompromis. Podczas testów na Gamescomie wszystko wskazywało na 720p, ale pełna wersja ujawnia mało zaawansowane skalowanie liczby pikseli na ekranie. Pod obciążeniem oznacza to nagłe przejścia do 896 × 720, czyli 70 procent natywnego 720p.

Czytaj więcej...

Skyrim w wydaniu PC otrzymał wersję beta trybu przetrwania

Bethesda udostępniła na PC testową wersję trybu przetrwania (tak zwany Survival) do odświeżonej edycji The Elder Scrolls 5: Skyrim.

Wariant pojawił się w ramach uruchomionego wczoraj w grze klubu twórczości. To cyfrowy sklep oferujący płatne modyfikacje do danej produkcji.

Posiadacze komputerów osobistych mogą sprawdzić opcję biorąc udział w becie za pośrednictwem usługi Steam. Na Xbox One i PlayStation 4 pojawi się na początku października.

Czytaj więcej...

Nintendo na targach Gamescom oferuje małą niespodziankę - trzy stanowiska ze Skyrimem na Switch, w konfiguracji przenośnej. Odwiedzający mają piętnaście minut na eksplorację świata fantasy w dowolnym kierunku. Po odstaniu dłuższego czasu w kolejce możemy potwierdzić, że nawet ta mobilna wersja oferuje wysoce dopracowaną rozgrywkę.