Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fan odtworzył Skyrim w Age of Empire 2. Są nawet zadania

Wystarczyło 400 godzin.

Wystarczyło skromne 400 godzin pracy, by przenieść Skyrim do... Age of Empires 2. Wyzwania podjął się niejaki „Bubbabaelor”, uwzględniając nie tylko świat popularnej gry RPG, ale także sporo zadań.

Autor opisuje w serwisie Reddit, że dociera do końca prac nad imponującym projektem, przeznaczonym dla Age of Empires 2: Definitive Edition na Steamie. Trwają ostatnie szlify, a całość powinna wkrótce trafić do Warsztatu w aplikacji Valve.

Misji do wykonania jest ponad pięćdziesiąt, a do tego setka unikatowych postaci niezależnych. Wydarzenia dostosowano do strategii, ponieważ wcielamy się we władcę jednego z regionów, starając się zdominować resztę.

„Bubbabaelor” wspomina, że inspiracją był podobny w założeniach projekt innego użytkownika, który nigdy nie dokończył prac, jeszcze przed wydaniem Definitive Edition - w erze wersji HD. „Był koleś o pseudonimie Zarko, który wydał mapę Skyrim, ale była kompletnie niedokończona i strasznie mnie to irytowało - tłumaczy twórca moda w serwisie Redddit.

„Mniej więcej rok temu sam zabrałem się więc za pracę. To wszystko moje oryginalne dzieło, choć zainspirował mnie start w wykonaniu Zarko” - dodaje. Dokładna liczba godzin spędzonych nad projektem nie jest znana, lecz „400 nie byłoby przesadą” - zapewnia zainteresowany.

Miasta wyglądają na całkiem wiernie odwzorowane, choć „Bubbabaelor” korzystał wyłącznie z oryginalnych obiektów z Age of Empires 2. Jedynym odstępstwem jest mod Designer's Dataset, który pozwala na swobodne rozmieszczanie budynków. Największym wyzwaniem było podobno Markarth, ponieważ jest gęsto upakowane, a celem było zachowanie ścieżek dla jednostek.

Deweloper korzystał nawet ze specjalnych map i modów ze Skyrima, by wiernie odtworzyć miasta w perspektywie znanej ze strategii, a także zachować odpowiednią skalę przemieszczania się pomiędzy osiedlami.

Jest też Dragonborn. Twórca uznał Falkreath za najnudniejszą miejscówkę, więc to właśnie kontrolujący je gracz wciela się w postać wykonującą zadania z głównego wątku fabularnego Skyrima. Poza tym jest sporo najważniejszych misji pobocznych, w tym poszukiwania Azura's Star oraz Dark Brotherhood.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

The Elder Scrolls V: Skyrim

PS3, Xbox 360, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze