Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Skyrim Anniversary Edition kosztuje 350 zł na Switchu. Gracze są oburzeni

Wyrażają swoje niezadowolenie w sieci.

Skyrim Anniversary Edition, czyli rocznicowe wydanie kultowego RPGa, wprowadzające nowe funkcje i poprawki, pojawiło się na Nintendo Switch. Gra kosztuje jednak 70 dolarów (ok. 350 zł), co spotkało się z niezadowoleniem graczy.

Jak informuje serwis Kotaku, tytuł zaliczył tzw. „cichy start”, czyli premierę nie poprzedziła kampania marketingowa. Należy zauważyć, że port kosztuje na przenośnej konsoli Nintendo znacznie więcej, niż na innych platformach. Dla przykładu, na Steamie za grę trzeba aktualnie zapłacić 209 zł, natomiast cena na PlayStation Store to 239 zł.

Kto by pomyślał, że to właśnie Skyrim będzie pierwszą grą, która pojawi się na Switchu w cenie 70 dolarów” - komentuje youtuber Spawn Wave. „No dobra Bethesda, co to ma do cholery być? 70 dolarów za Skyrima na Switcha?!” - dopytuje internauta o pseudonimie MrMattyPlays.

Oliwy do ognia dodaje fakt, że posiadacze Skyrim Special Edition na innych platformach mogli za darmo zaktualizować swoje egzemplarze gry do Wydania Rocznicowego przez pewien czas po premierze. W eShopie Nintendo taka możliwość kosztuje 20 dolarów (ok. 100 zł). Nie pomaga również fakt, że sam Skyrim jest już leciwą produkcją, która pierwotnie zadebiutowała 11 lat temu, podczas gdy wersja na Switcha dorównuje ceną najnowszym tytułom AAA.

O autorze

Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze