Skip to main content

Jak to jest być skrybą? Mod do Skyrima pozwoli sprawdzić samemu

Dovahkiin za biurkiem.

Źródło zdjęcia: Źródło: użytkownik kp40az w serwisie Nexusmods.

Skyrim to epicka przygoda, pełna walki i niezwykłych przygód. Jeden z fanów gry stworzył jednak moda, który pozwoli zamienić miecz i tarczę na pióro i kałamarz.

9 to 5 Office Job - bo tak nazywa się mod - dostępny jest do pobrania w serwisie Nexusmods. Modyfikacja pozwala zatrudnić się jako skryba w karczmie w jednej z tawern w Białej Grani. Dostaniemy wówczas dostęp do biura na zapleczu karczmy, gdzie znajdziemy nasze miejsce pracy. Musimy wówczas zapamiętać ciąg wyrazów, które następnie trzeba przepisać do księgi. Nie pracujemy jednak całych ośmiu godzin, gdyż po rozegraniu kilku rund wspomnianej mini-gry, czas jest po prostu przewijany.

Po instalacji moda (wymaga wersji Skyrim: Special Edition) musimy porozmawiać z Olfiną Siwo-Włosą w Białej Grani i zapytać się o pracę. Należy uważać, żeby przypadkiem nie zginęła, bo wówczas nikt inny nas nie zatrudni. Pracować możemy od poniedziałku do piątku (od Morndasu do Fredasu) i w każdy piątek otrzymujemy wypłatę. W zależności od naszej dokładności przy pracy, z czasem będziemy otrzymywać podwyżki i awanse na coraz wyższe stanowiska.

Zobacz także