Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiadomości z Elden Ring w Skyrim. Mod umożliwia graczom zostawianie notatek dla innych

„Asynchroniczny multiplayer” w grze Bethesdy.

Twórca o pseudonimie TommInfinite stworzył mod Building Bridges, umożliwiający graczom Skyrima zostawianie w świecie gry notatek dla innych graczy. Jest to mechanika znana z serii Dark Souls oraz niedawno wydanego Elden Ring.

System notatek różni się jednak od pierwowzoru. W grach studia From Software, gracze mogli układać powiadomienia z dostępnej puli słów. Natomiast w modyfikacji użytkownicy sami piszą wiadomości, ograniczone jednak maksymalną liczbą znaków.

Do synchronizacji komunikatów służą serwery portalu Nexusmods, zatem wymagane jest posiadanie konta w serwisie. Gracze mogą oceniać pozostawione notatki. Po zebraniu określonej liczby pozytywnych ocen, autor może zostawiać więcej wiadomości z większym limitem znaków. Działanie moda można zobaczyć na filmie poniżej.

Notatki można zostawić w dowolnym obszarze świata gry, a także w lokacjach z innych modyfikacji. Autor zabrania umieszczania w notatkach obraźliwych tekstów, danych osobowych oraz dyskusji na tematy polityczne. Notoryczne łamanie regulaminu poskutkuje wykluczeniem z zabawy.

Building Bridges można pobrać z serwisu Nexusmods. Mod działa ze Skyrim Special Edition oraz Skyrim Anniversary Edition.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze