Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Multiplayer w Skyrimie to hit. Moda pobrano ponad 80 tys. razy

Pomimo pewnych problemów w działaniu.

Skyrim Together Reborn - czyli mod pozwalający na wieloosobową rozgrywkę w The Elder Scrolls 5 Skyrim Special Edition - zadebiutował w zeszły piątek, a już pobrano go niemal 86 tys. razy. Dla porównania, opublikowaną trzy dni wcześniej modyfikację College of Winterhold Quest Expansion pobrało nieco ponad 22 tys. użytkowników.

Za projekt odpowiada zespół The Together Team. Jak czytamy w opisie moda, pozwala on na kooperacyjną rozgrywkę dla od dwóch do ośmiu graczy. Chociaż przeprowadzono testy, gdzie udało się „zmieścić” ponad trzydziestu uczestników zabawy na jednym serwerze.

Warto zaznaczyć, że mod nie jest jeszcze wolny od błędów. Gracze zgłaszają między innymi, że efekty pogodowe i niektóre wydarzenia, jak ataki wampirów z dodatku Dawnguard nie są zsynchronizowane, a w niektórych lokacjach zdarzają się błędy fizyki, powodujące samoistne przemieszczanie się obiektów. Przeciwnicy wydają się też zadawać większe obrażenia niż zwykle. Autorzy zalecają wyłączenie wszystkich innych modyfikacji przed grą ze znajomymi.

Modyfikację można pobrać z oficjalnej strony projektu w serwisie NexusMods. Proces instalacji i uruchomienia moda przedstawiono na filmie instruktażowym poniżej. Twórcy zalecają stworzenie zupełnie nowej postaci i ukończenie tutorialu w Helgen przed dołączeniem do serwera.

Projekt rozwijany jest na licencji open-source (publicznie dostępny kod źródłowy) i twórcy mają nadzieję, że w przyszłości do zespołu dołączy większa liczba deweloperów. Dzięki takiej pomocy być może uda się szybko naprawić dotychczas znalezione błędy lub dokończyć bliźniacze przedsięwzięcie: Fallout Together.

O autorze

Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime i majsterkowicz-samouk.

Komentarze