Skip to main content

Fan Skyrima dodaje do gry wsparcie Nvidia DLSS

Z myślą o modach graficznych i wersji VR.

Fan The Elder Scrolls 5 Skyrim pracuje nad dodaniem do gry wsparcia dla technologii skalowania obrazu Nvidia DLSS, zwiększającej płynność rozgrywki.

Za projektem stoi moder o pseudonimie PureDark. Jak wyjaśnił redakcji portalu Gamesradar, chociaż dzisiaj większość komputerów nie ma problemu z uruchomieniem Skyrima w rozdzielczości FullHD, to problemy zaczynają się przy instalacji modów poprawiających grafikę, z których niektóre mogą bardzo obciążać kartę graficzną.

Aby umożliwić dalszy rozwój „fanowskich remasterów”, autor postanowił dodać obsługę technologii skalowania obrazu, co pomoże zachować płynną rozgrywkę. Ponadto może się także przydać graczom wersji VR gry, która jest znacznie bardziej wymagająca sprzętowo od standardowego wydania.

Pliki modyfikacji można pobrać z oficjalnej strony projektu w serwisie GitHub. Co ciekawe, wsparciem dla DLSS zainteresował się twórca ENB - popularnej modyfikacji poprawiającej efekty graficzne w grach. „Jestem świadomy, że ENB to jeden z najbardziej obciążających komputer modów. Rozmawiałem już twórcą i zgodził się samemu zadbać o kompatybilność między naszymi projektami” - powiedział PureDark.

Zobacz także