Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Skyrim - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje główne i poboczne, sekrety.

Witamy w darmowym, obszernym poradniku i solucji do The Elder Scrolls V: Skyrim. Znajdziesz tutaj opis ukończenia wszystkich misji głównego wątku fabularnego oraz misji pobocznych, związanych z występującymi w grze gildiami, do których możesz wstąpić. Zebrano tu również spis wszystkich kodów.

Świat Skyrim może z początku przerażać ogromem, zawsze trzeba jednak pamiętać, że - po rozpoczęciu konkretnych zadań - duża część aktywności w tym świecie jest już liniowa. Sama gra też bardzo pomaga, abyśmy tutaj nie pobłądzili i nie zgubili się. Z naszym poradnikiem możecie jednak wykonać wszystkie dostępne zadania główne oraz poboczne.

Niniejszy poradnik został opracowany na podstawie wersji podstawowej gry, ale jest równie przydatny dla posiadaczy Skyrim Special Edition (Edycja Specjalna) - zremasterowanej wersji gry, która ukazała się na PS4 oraz Xbox One, a także PC.

Życzymy miłej zabawy!


Początek gry, tworzenie postaci i podstawy

W tej części poradnika dowiesz się najważniejszych informacji, związanych z rozpoczęciem zabawy. Poznamy rasy oraz umiejętności, a także wszystko, co wiązane z walką i eksploracją świata Skyrim.

Wskazówki na start:

Transport, mapa, szybka podróż:

Atrybuty postaci, efekty:

Walka - broń biała, łuk, magia:

Umiejętności - magia:

Umiejętności - pancerz:

Umiejętności - inne:

Buildy postaci:


Szybki rozwój bohatera

Zasady rozwijania umiejętności w Skyrim są proste, ale istnieją specjalne sposoby na szybsze awansowanie konkretnych talentów. Opisaliśmy najbardziej efektywne metody.


Opis przejścia kampanii głównej

Wątek główny gry poprowadzi naszego bohatera przez wiele interesujących miejsc i wydarzeń. To także szansa na zgromadzenie cennego doświadczenia i możliwość rozwoju postaci.


Gildie, towarzysze i zadania daedryczne

Gry z serii The Elder Scrolls słynną z otwartego świata oraz gildii, do których może dołączyć główny bohater. Każda oferuje odmienne doświadczenie, możliwości rozwoju i zdobycia cennych przedmiotów ekwipunku.


Zadania poboczne, wojna domowa i inne

W trakcie przemierzania świata Skyrim szybko zorientujesz się, że trwa tu wojna domowa. masz szansę opowiedzieć się po jednej ze stron. Ponadto, w trakcie wędrówki czeka na ciebie cała masa zadań pobocznych - skorzystaj z naszego poradnika, jeśli nie chcesz żadnego przeoczyć.


Pytania i odpowiedzi


Skyrim - porady ogólne

Do Skyrim trafiamy jako przypadkowo schwytany przez żołnierzy cesarskich bandyta. Jak każda gra z serii The Elder Scrolls, również piąta odsłona rozpoczyna się przedstawiając nam postać główną w kajdanach. Po scence wprowadzającej mamy możliwość stworzenia postaci i nadania jej imienia, po czym rozpoczyna się pierwsza misja z elementami samouczka - dalej świat staje przed nami otworem, choć oczywiście możemy decydować się na bardziej liniową drogę różnych linii fabularnych, głównej i pobocznych.

O tworzeniu postaci, rasach, rozwoju bohatera i umiejętnościach przeczytacie na kolejnych stronach, jednak we wstępie warto przedstawić kilka istotnych porad ogólnych.

  • Nie kupuj broni i pancerzy u handlarzy. Niemal zawsze znajdziesz lepszy ekwipunek podczas wypraw, lub otrzymasz w nagrodę - szczególnie w wybranych zadaniach daedrycznych.
  • Nie bój się zbaczać z wytyczonej ścieżki. Świat Skyrim skrywa wiele sekretów i miejsc zachęcających do eksploracji.
  • Nie atakuj kur w miastach. Nawet przez przypadek.
  • Miej przy sobie towarzysza. Po rozwiązaniu niektórych zadań, pewne postacie zaoferują ci pomoc w przyszłych przygodach. Jeżeli zgodzisz się, by z tobą podróżowali - nie tylko przydadzą się podczas walk, ale będą też mogli nosić za ciebie przedmioty.
  • Jeżeli chcesz grać jako złodziej, lub nawet morderca - ze wszystkimi rodzajami przestępstw musisz czekać na zmrok. Warto też inwestować w skradanie. Kiedy zostaniesz przyłapany przez strażników, pójdziesz do więzienia lub będziesz musiał płacić karę.
  • Wersja gry na PC może zostać wzbogacona ciekawymi modyfikacjami. Zajrzyj na stronę Warsztatu Steam, by przejrzeć najciekawsze i zapoznać się z instrukcjami instalacji.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

The Elder Scrolls V: Skyrim

PS3, Xbox 360, PC

Powiązane tematy
O autorze
Komentarze