Fortnite

Spotlight

Najważniejsze

Fortnite - startuje ósmy sezon rozgrywek

Z piratami i nowymi lokacjami na mapie.

Dzisiaj w Fortnite rozpoczął się ósmy sezon rozgrywek. W ramach wydarzenia twórcy strzelanki ze studia Epic Games wprowadzili do gry między innymi elementy związane z piratami.

Epic Games pozwie organizatorów nieoficjalnego festiwalu Fortnite

Organizatorzy zmuszeni do odwołania kolejnych imprez.

Epic Games wyraziło swoje niezadowolenie związane z nieoficjalnym festiwalem inspirowanym grą Fortnite, który odbył się w dniach 16-17 lutego w brytyjskim mieście Norwich. Twórcy zapowiedzieli podjęcie kroków prawnych wobec organizatorów, którzy twierdzą, że zostali zmuszeni do „zaprzestania działalności handlowej”.

Gracze odkryli, że na mapie w Fortnite zaczęły pojawiać się pęknięcia w ziemi. Niewykluczone, że tajemnicze uszkodzenia są wstępem do zapowiedzi kolejnego - ósmego - sezonu zmagań sieciowej produkcji.

W koncercie w Fortnite uczestniczyło 10 milionów graczy

Pokaz popularnego producenta muzycznego.

Wczoraj w Fortnite odbył się koncert DJ-a Marshmello, obecnie jednego z najpopularniejszych producentów muzycznych. Kanadyjski dziennikarz, Geoff Keighley, zdradził za pośrednictwem Twittera, że wzięło w nim udział ponad 10 milionów osób. Pokaz trwał nieco ponad 10 minut.

Szef Epic Games bogatszy od założyciela Valve

O blisko 3 miliardy dolarów.

Bloomberg opublikował nową edycję listy 500 najbogatszych osób na świecie. W zestawieniu zadebiutował Tim Sweeney - dyrektor generalny studia Epic Games - który jest bogatszy od Gabe'a Newella z Valve.

Serwis internetowy brytyjskiej stacji BBC opublikował artykuł, w którym dziennikarze przedstawili grupę nastolatków zajmujących się kradzieżą i sprzedażą kont z popularnej sieciowej strzelanki Fortnite.

Fortnite otrzyma tryb w stylu Minecrafta

Budowanie świata bez ograniczeń.

Twórcy Fortnite zaimplementują do strzelanki sieciowej trzeci tryb rozgrywki - wynika z nieoficjalnych materiałów, które prezentują gameplay. Wariant określony jako „Creative” pozwoli budować własne poziomy - bez strzelania i walki.

Fortnite Battle Royale otrzymało system turniejów

Zmagania organizowane przez twórców.

Deweloperzy z Epic Games wprowadzili do Fortnite Battle Royale system turniejów, który pozwala twórcom organizować otwarte dla wszystkich zainteresowanych graczy specjalne zawody bezpośrednio w grze.

Internauta o pseudonimie Max Box przygotował film, w którym pokazał jak wyglądałby Fortnite, gdyby deweloperzy z Epic Games umożliwili rozgrywkę w perspektywie pierwszej osoby.

Fortnite doczeka się własnej wersji Monopoly

Walka o przetrwanie za pomocą kostek.

Monopoly to słynna gra planszowa, która dotychczas doczekała się wielu wersji o zróżnicowanych tematach przewodnich. Okazuje się, że powstaje kolejna - oparta na sieciowym Fortnite.

Fortnite Battle Royale - rusza beta na systemie Android

Fortnite Battle Royale - rusza beta na systemie Android

Na początku na telefonach Samsung Galaxy.

Fortnite Battle Royale trafia na urządzenia z systemem Android. Na początku wyłącznie na telefonach i tabletach firmy Samsung, a w ciągu najbliższych dni także na innych sprzętach.

Do tej pory mobilny Fortnite dostępny był tylko na platformach z iOS.

Betę mogą już od dziś pobrać - po rejestracji na oficjalnej stronie - użytkownicy następujących urządzeń: Galaxy S7 i S7 Edge, Galaxy S8 lub S8+, S9 lub S9+, Note 8, Note 9, Galaxy Tab S3 oraz Tab S4.

Czytaj więcej...

Fortnite - wyzwania urodzinowe już dostępne

Unikalne przedmioty do zdobycia.

Dziś - 24 lipca - Fortnite świętuje swoje pierwsze urodziny. Z tej okazji przedstawiciele Epic Games przygotowali specjalne wyzwania, których ukończenie gwarantuje otrzymanie unikalnych przedmiotów kosmetycznych i innych nagród.

ArtykułFortnite jako e-sport. Czy ma szansę na sukces?

Popularność gry a atrakcyjność transmisji.

Nikomu nie trzeba przypominać, że Fortnite to absolutny fenomen - popularność tej strzelanki jest ogromna, o czym świadczyć może choćby to, że nawet piłkarze światowej klasy nawiązują do niej podczas meczu o puchar świata.

Lama z Fortnite znaleziona w Warszawie

Oraz Londynie, Barcelonie i Kolonii.

Fortnite po raz kolejny wychodzi poza ekran. Po wielkim burgerze pozostawionym na pustyni przyszedł czas na lamy. Statuetki kolorowych piniat znaleziono w kilku europejskich miastach, w tym w Warszawie.

Kilka dni temu w Fortnite pojawił się Plac Zabaw, czyli tryb treningowy pozwalający bez presji zapoznać się z mapą oraz na spokojnie wznieść określone konstrukcje. Część graczy wykorzystuje wariant w nietypowy sposób - do tworzenia wyścigów w stylu Mario Kart.

Fortnite - kosmiczne szczeliny usuwają elementy mapy

Pęknięcie na niebie powiększa się.

Kilka dni temu Epic Games - twórcy Fortnite - przygotowali dla graczy niezwykłe wydarzenie. W górę wystrzeliła rakieta, po czym zostawiła ogromną rysę na niebie. Pęknięcie stale się powiększa, a dodatkowo w świecie pojawiają się niewielkie szczeliny czasoprzestrzeni, usuwające elementy mapy.

Thanos w Fortnite osłabiony. Gameplay prezentuje moce postaci

W strzelance sieciowej Fortnite pojawił się Thanos - czarny charakter z filmu „Avengers: Wojna bez granic”. Epic Games w odpowiedzi na sugestie graczy osłabia specjalną postać, modyfikując atrybuty.

Już kilka godzin po wprowadzeniu nowego trybu rozgrywki, użytkownicy Reddita wyrazili niezadowolenie ze zbyt dużej mocy Szalonego Tytana. W krótkiej publikacji na forum twórcy gry informują, że postać czekają zmiany.

Wytrzymałość tarczy Thanosa spadnie z 300 do 200, a obrażenia zadawane przez laser zmniejszą się z 15 do 12. Co ciekawe, zwiększy się wartość życia właściciela potężnej Rękawicy Nieskończoności.

Czytaj więcej...

Fortnite bije ostatnio wszelkie rekordy - choćby pod względem liczby oglądających transmisję z gry na Twitchu czy też liczby użytkowników, która przekroczyła 40 milionów. To wyniki nieco lepsze niż w przypadku PlayerUnknown's Battlegrounds.

Fortnite na konsolach w 60 FPS

Plus szereg innych usprawnień.

Ruszył trzeci sezon rozgrywek w Fortnite. Twórcy przygotowali w związku z tym szereg zmian związanych z rozgrywką i balansem. Ponadto, posiadacze konsol mogą od tej pory grać w 60 klatkach na sekundę.

Nową grę twórców Gears of War przetestowały już miliony graczy. To o tyle ciekawe, że Fortnite Battle Royale nie jest tak naprawdę samodzielną produkcją, ale dodatkiem do podstawowej wersji Fortnite - gdzie zajmujemy się głównie walką z mutantami i budowaniem fortów.

Fortnite Battle Royale cieszy się ogromną popularnością, przyciągając milion osób w ciągu pierwszego dnia od premiery. Wśród uczestników zabawy znaleźli się jednak niezbyt uczciwi gracze, z którymi twórcy gry postanowili walczyć.

Fortnite z 7 milionami graczy

Pomógł darmowy tryb Battle Royale w stylu PUBG.

Epic Games ogłosiło na Twitterze, że sieciowa strzelanka Fortnite przyciągnęła na serwery już ponad siedem milionów graczy.

W piątek informowaliśmy o tym, że twórcy PUBG wyrazili „zaniepokojenie" podobieństwami, których doszukali się w darmowym Fortnite Battle Royale od Epic Games. Producent wykonawczy Chang Han Kim postanowił teraz doprecyzować niektóre wypowiedzi z komunikatu prasowego.

Digital Foundry: konsolowe Fortnite wypada lepiej na Xbox One

Po trudnym starcie, Unreal Engine 4 zaczyna zyskiwać na popularności wśród twórców gier multiplatformowych i pewnym zaskoczeniem może być fakt, że sami autorzy technologii - Epic Games - dopiero teraz wydają pozycję na konsole i PC, za pośrednictwem Fortnite. Na wiele sposobów deweloperzy osiągnęli rezultaty podobne do innych firm stosujących ten silnik - PS4 ma mocniejsze GPU, więc oferuje lepszą jakość obrazu. Gdzie indziej są jednak niespodzianki - przyjemniej gra się na Xbox One.

Włączając grę nie należy spodziewać się graficznych fajerwerków i prezentacji pełni możliwości UE4, jak bywało dawniej w przypadku Gears of War czy - wcześniej - w Unreal Tournament. Zamiast tego postawiono na wysoce stylizowaną, kolorową oprawę rodem z kreskówki oraz na rozgrywkę łączącą systemy strzelanki TPP i strategii tower defence, z budowaniem własnych konstrukcji. Unikatowa grafika sprawnie integruje się z Unreal Engine 4 i zwłaszcza udane, temporalne wygładzanie krawędzi przekłada się na wysoką jakość, współgrając z jasnym oświetleniem, żywą paletą barw i udanymi animacjami.

Standardowe PS4 celuje w rozdzielczość 1080p i 30 klatek na sekundę, podczas gdy Xbox One stawia na oczekiwane 900p. Efektem jest nieco większe rozmycie na urządzeniu Microsoftu, ale przewaga PlayStation 4 jest zauważalna dopiero na dalszym planie oraz na bezpośrednich porównaniach. Bogata paleta wbudowanych w UE4 efektów postprocessingu sprawnie ukrywa różnice. Podobne jest także filtrowanie tekstur, co przekłada się na stosunkowo szybkie rozmycie na płaskich powierzchniach. Poza tym niewiele rozróżnia obie konsole, może poza minimalnymi cięciami w liczbie obiektów na ekranie na Xbox One.

Czytaj więcej...

Trailer Fortnite prezentuje wesołych bohaterów, bez rozgrywki

Po wielu miesiącach ciszy, Epic Games powraca do świadomości graczy z kolorową strzelanką Fortnite. W czerwcu opisywaliśmy wrażenia z pokazu, a teraz przygotowano animowany trailer.

Materiał wideo nie prezentuje niestety ujęć z rozgrywki, a skupia się na wesołych bohaterach graczy i podstawowych założeniach: świecie opanowanym przez potwory oraz możliwości błyskawicznego budowania przeróżnych konstrukcji i umocnień.

Decyzja o nie prezentowaniu zbyt wielu scen z akcji może być sensowna, ponieważ część krytyków uważa, że zapowiedziane jeszcze w 2011 roku Fortnite wydaje się być spóźnione o kilka lat.

Czytaj więcej...

ArtykułGraliśmy w Fortnite od Epic Games

Wczesna wersja debiutuje w lipcu.

Po wielu miesiącach ciszy Epic Games postanowiło ponownie zaprezentować mediom Fortnite. Gra o kooperacyjnej walce z potworami i konstrukcji fortów oferuje parę ciekawych rozwiązań, ale - jak przekonaliśmy się podczas pokazu - wzbudza też pewne wątpliwości.