Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fortnite - kiedy powrót na mapę 1. rozdziału, nowy sezon

Powrót do 1. sezonu gry.

Kolejne lata mijają, a Fortnite się nie zatrzymuje. Już wkrótce rozpocznie się 5. sezon 4. rozdziału Fortnite, a na tej stronie dowiesz się, czego możesz się spodziewać po nowym etapie rozgrywki.

Wiemy już na pewno, że powrócimy na mapę 1. rozdziału gry, czyli oryginalną wyspę, na której rozpoczął się szał battle royale. Akcja nosi nazwę Fortnite OG.


Na tej stronie:


Mapa 1. rozdziału Fortnite - kiedy znowu będzie w grze

Aktualizacja (01.11.2023): Epic Games potwierdza, że nowy sezon - a więc i powrót na oryginalną mapę - rozpocznie się 3 listopada.

Przerwa techniczna pomiędzy sezonami rozpoczyna się 3 listopada o godz. 7:00 czasu polskiego.


To już oficjalne - oryginalna mapa Fortnite powróci w 5. sezonie 4. rozdziału i zostało to potwierdzone przez samych twórców, Epic Games.

Data przywrócenia starej mapy jest równoczesna ze startem nowego sezonu. Epic jak zwykle ukrywa przed nami szczegóły, ale wiadomo, że 4. sezon kończy się 2 listopada o godz. 7:00 czasu polskiego, więc można oszacować start kolejnego:

  • Data przywrócenia oryginalnej mapy Fortnite i jednocześnie startu 5. sezonu 4. rozdziału - najpewniej 2 lub 3 listopada

Jest to rozsądny szacunek, biorąc pod uwagę, że po wyłączeniu poprzedniego sezonu zawsze następuje dość spora przerwa techniczna, w trakcie której deweloperzy wdrażają zawartość nowego sezonu i kolejne niespodzianki.


O co chodzi z oryginalną mapą i jak to będzie wyglądać?

Aktualizacja (01.11.2023): Epic Games opublikowało dwa zwiastuny związane z powrotem na oryginalną mapę. Cała zabawa nazywa się Fortnite OG.

Poniżej z kolei możecie rzucić okiem na nową mapę - jeszcze z zasłoniętymi lokacjami. Screenshot wykonano podobno bezpośrednio w grze.


Według znanych społeczności leakerów HYPEX i Shiina, gdzieś pomiędzy 4. a 5. sezonem zepsuje się maszyna czasu i w efekcie usterki wytworzy się szczelina, która przeniesie wszystkich graczy do mapy 1. rozdziału Fortnite. Wyspa prawdopodobnie nie zostanie odtworzona w całości, ale mowa o „dużych fragmentach” oryginalnej mapy.

Wygląda na to, że w trakcie 5. sezonu twórcy będą cyklicznie wprowadzać modyfikacje do mapy, odwzorowując wyspę z kolejnych sezonów 1. rozdziału Fortnite. Powrócą też niektóre przedmioty z tego okresu - mowa o broniach i pozostałej części lootu do znalezienia. Jeśli wierzyć wspomnianemu już Hypexowi, to stara mapa powróci do gry jedynie na 1 miesiąc. Leaker podejrzewa, że w tym czasie tryb bez budowania nie będzie dostępny, bo twórcom trudno byłoby dostosować oryginalną wyspę do takich zasad.

1. rozdział Fortnite to okres znacząco poprzedzający wprowadzenie do gry udogodnień pokroju sprintu i wspinaczki, ale nie trzeba się obawiać - według leakerów, te mechaniki będą dostępne pomimo powrotu do dawnych czasów.

Twórcy nie zaserwują nam też pełnego powrotu do przeszłości w kwestii grafiki. Fortnite wyraźnie wypiękniał przez te wszystkie lata i powrót do pierwszej mapy w jej oryginalnej jakości mógłby być dla graczy sporym szokiem. Można więc oczekiwać czegoś w stylu remake'u znanych lokacji - na nowym silniku i w nowej jakości.


Karnet Bojowy i jego cena

Aktualizacja (01.11.2023): za sprawą leakera o pseudonimie Stream pojawiło się w sieci sporo przecieków dotyczących nowego Karnetu Bojowego.

Zgodnie z przewidywaniami, powrócą skiny nawiązujące do początków Fortnite, jednak wygląda na to, że przynajmniej część z nich będzie stanowiła swoiste remixy klasycznych postaci. Poniżej możecie zobaczyć screeny z Battle Passa:


Niestety nie ma żadnych przecieków i oficjalnych informacji odnośnie możliwych skinów Karnetu Bojowego 5. sezonu. Być może twórcy nawiążą jakoś do przeszłości gry, serwując nam pakiet klasycznych postaci?

Jeśli zaś chodzi o cenę Battle Passa, to ta raz jeszcze będzie wynosić 950 V-dolców. To standardowa stawka, jednak problem w tym, że na całym świecie - także w Polsce - podrożały same V-dolce.

Pakiet 1000 V-dolców, potrzebny do kupienia Karnetu Bojowego przy pustym koncie, kosztuje teraz 36,99 zł. Dawniej trzeba było za niego zapłacić tylko 27,99 zł.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Fortnite

Android, iOS, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC, Mac, Nintendo Switch

Related topics
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze