Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fortnite - Wjedź rozpędzonym Kulojazdem w zagubiony głaz, by go przestawić

Jak wyglądają zagubione głazy i gdzie je znaleźć.

Wjedź rozpędzonym Kulojazdem w zagubiony głaz, by go przestawić to jedno z wyzwań tygodniowych opublikowanych w 3. sezonie 3. rozdziału Fortnite.

W tym wyzwaniu Fortnite możesz wsiąść do Kulojazdu - który powrócił w tym sezonie po długich wakacjach - i użyć go do wywołania chaosu.

Ukończenie tego wyzwania da ci 15 tys. XP.


Gdzie są Kulojazdy

Pierwszym krokiem do ukończenia tego wyzwania jest znalezienie Kulojazdu, a żeby to zrobić, musisz udać się do Jaskini Ubawu w zachodniej części mapy Fortnite.

Należy pamiętać, że choć te pojazdy łatwo znaleźć w Jaskini Ubawu i jej okolicach, to należy unikać tych, które znajdują się na torach kolejki górskiej. Będziesz bowiem musiał zjechać Kulojazdem poza tor, co spowoduje stratę cennego czasu.

Najłatwiejszym miejscem do znalezienia Kulojazdu poza torami jest gigantyczna różowa głowa niedźwiedzia, która znajduje się na szczycie Jaskini. Zalecamy odwiedzenie tej lokacji na początku meczu, ponieważ łatwiej będzie do niej dotrzeć podczas szybowania i istnieje większe prawdopodobieństwo znalezienia pojazdu.

Jeśli gracze zabrali już wszystkie Kulojazdy z głowy, udaj się na zachód od Jaskini Ubawu, gdzie na południowym brzegu pobliskiej rzeki możesz znaleźć ten pojazd.


Wjechanie rozpędzonym pojazdem w głaz

Gdy wejdziesz już do Kulojazdu, musisz nim uderzyć w głaz, ale - ponownie - musisz go najpierw znaleźć.

Jeśli wziąłeś Kulojazd w wielkiej głowy misia, ostrożnie zjedź z krawędzi, do której jest przytwierdzona wyciągarka.

Po wykonaniu tej czynności zjedź na dół po zachodniej stronie góry, a wkrótce zobaczysz zagubiony głaz usadowiony przy krawędzi.

Aby usunąć zagubioiny głaz, zalecamy podtoczenie się do niego przed wykonaniem przyspieszenia. Pomoże to upewnić się, że trafisz w głaz i od razu go odepchniesz.

Teraz wystarczy, że aktywujesz przyspieszenie i uderzysz w głaz, aby runął w dół góry.

Spis treści: Fortnite - rozdział 3, sezon 3: poradnik i najlepsze porady

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze