Skip to main content

Fortnite - rozdział 3, sezon 4: kiedy start, przecieki, nowości

Wszystko, co wiemy. Pewne informacje i leaki.

Wakacyjny sezon gry Epic Games zmierza ku końcowi, ale na horyzoncie jest już 4. sezon 3. rozdziału Fortnite. Wiemy, kiedy rozpocznie się kolejny etap rozgrywek oraz jaki będzie jego temat przewodni.

Poniżej wszystko, co musisz wiedzieć: pewne informacje oraz przecieki od leakerów, a także teorie i domysły fanów odnośnie mapy i skinów.


Na tej stronie:


Fortnite sezon 4 - kiedy start

Epic Games zazwyczaj zapowiada premierę nowego sezonu dopiero na samym końcu poprzedniego, ale jako że każdy sezon ma własny Karnet Bojowy, wiemy dokładnie, kiedy ruszy kolejny etap.

Sezon 4. rozdziału 3. Fortnite rozpocznie się 18 września. Wiemy to, bo aktualny Karnet Bojowy kończy się dzień wcześniej, a więc 17 września.

Poza tym, 18 września to niedziela, a właśnie tego dnia tygodnia przez ostatni rok ruszają nowe sezony Fortnite.


Nazwa i motyw przewodni

Wiemy już na pewno, że 4. sezon Fortnite nosi nazwę „Paradise”, co po polsku oznacza „raj”. Wyciekła oficjalna grafika z tytułem. Można już nawet posłuchać dźwięku teasera sezonu, który brzmi zaskakująco mrocznie jak na temat przewodni.

Jest też - jedyna jak na razie - grafika promocyjna sezonu. Przedstawia ona dłoń Paradygmatu wyłaniającą się z bliżej nieokreślonej cieczy. Wiadomo więc, że właśnie postać Paradygmatu odegra ważną rolę w nowym sezonie.

Według plotek, Paradygmat zdejmie hełm i w postać wcieli się Brie Larson, czyli aktorka, którą możesz znać między innymi z filmowej roli Kapitan Marvel. Podobna sytuacja miała miejsce z Fundamentem i Dwaynem „The Rock” Johnsonem.

Ostatnimi czasy Epic Games kończy sezony wielkimi eventami finałowymi i zazwyczaj informacje o tych wydarzeniach docierały do leakerów zawczasu, ale tym razem jest inaczej. Fani Fortnite przeczesujący pliki aktualizacji w poszukiwaniu wieści i plotek nie natknęli się na żadne ślady eventu kończącego 3. sezon.

Może to oznaczać, że tym razem sezon zakończy się bez wielkiego „bum”, ale istnieje też inne wytłumaczenie. Epic Games czasami przekłada takie eventy na początek nowego sezonu i w takich przypadkach tzw. dataminerzy nie mają możliwości „wykopać” o nich informacji.


Nowości, skiny, Karnet Bojowy

Przez dłuższy czas w sieci krążyły plotki, że 4. sezon będzie skupiał się wokół uniwersum Marvela (pojawił się nawet fałszywy zwiastun), ale teraz leakerzy zaprzeczają tym doniesieniom.

Prawdopodobnym scenariuszem jest natomiast nostalgiczny powrót do dawnych sezonów Fortnite. Drzewo Rzeczywistości wpływa bowiem na różne lokacje w grze, przywracając je do stanu z przeszłości, więc możemy spodziewać się jeszcze więcej takich zabiegów.

Teorię zdaje się popierać moment debiutu 4. sezonu, który wypada w okolicach piątych urodzin gry.

Jeżeli tak się stanie, to możemy oczekiwać nie tylko powrotu znanych lokacji, ale też:

  • Dawnych broni
  • Dawnego lootu na mapie
  • Nowych wersji klasycznych skinów sprzed lat

Jeżeli chodzi o nowe skiny, z doniesień informatorów wiemy aktualnie o dwóch:

  • Spider-Gwen z filmu „Spider Man Uniwersum”
  • Miauśniak w wersji emo

Spekuluje się też, że w późniejszym terminie do gry trafi skin Milesa Moralesa.

Warto też nadmienić, że do gry ma powrócić sezonowe wydarzenie halloweenowe.

Jeśli chodzi o cenę Karnetu, trudno oczekiwać, by coś się miało zmienić. Płatna wersja Karnetu Bojowego ponownie będzie nas więc kosztować 950 V-dolców, co przy pustym koncie wiąże się z wydaniem 27 zł na 1000 V-dolców.

Zobacz także