Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fortnite może nagrywać czat głosowy w trosce o bezpieczeństwo dzieci

Funkcja będzie zawsze włączona u niepełnoletnich graczy.

Epic Games wprowadziło nową metodę na wyłapywanie i karanie przypadków łamania zasad społeczności w Fortnite. Od wczoraj w grze dostępna jest opcja zgłoszeń głosowych, pozwalająca powiadomić moderatorów o niestosownym zachowaniu na czasie głosowym, wraz z przesłaniem klipu audio jako dowodu. Funkcja będzie zawsze włączona w meczach z graczami poniżej 18 roku życia.

Od teraz, poza możliwością blokowania, wyciszania i zgłaszania innych graczy, przy zgłaszaniu podejrzenia naruszenia naszych zasad społeczności możecie przesłać dowody w postaci zapisu dźwiękowego. Pomoże nam to podjąć działania wobec graczy używających czatu głosowego do nękania, zastraszania, dyskryminowania lub innych zachowań niewłaściwych” - czytamy we wpisie na blogu gry informującym o nowej funkcji.

Jak możemy się dowiedzieć, jeśli gracz wyśle zgłoszenie głosowe, to gra zapisze klip audio z ostatnich pięciu minut rozgrywki - dlatego ważne jest, aby wszelkie przypadki łamania zasad społeczności zgłaszać natychmiastowo. Następnie zapis dźwiękowy jest zapisywany lokalnie na komputerze lub konsoli użytkownika, a nie na serwerach Epic Games, jak zaznacza wydawca.

Po zweryfikowaniu zgłoszenia klip audio zostanie przesłany do moderatora Fortnite, który wyda decyzję dotyczącą zgłoszonego przypadku. Klip audio zostanie usunięty automatycznie w ciągu 14 dni lub po zamknięciu zgłoszenia, zależnie co wydarzy się wcześniej. Jeśli gracz oskarżony o łamanie regulaminu zgłosi odwołanie od decyzji moderatora, czas przechowywania nagrania może zostać wydłużony o kolejne 14 dni.

Użytkownik może wyłączyć funkcję zgłaszania głosowego tylko wtedy, jeśli gra w drużynie ze znajomymi i wszyscy zdecydowali się na wyłączenie opcji. Jeśli jednak mamy w drużynie graczy poniżej 18-tego roku życia, to funkcja będzie włączała się automatycznie, nawet jeśli w ustawieniach wybraliśmy inną opcję. Sami niepełnoletni gracze nie mają w ogóle możliwości wyłączenia nagrywania czatu. Deweloperzy zalecają, że jeśli nie chcę się być nagrywanym, to można wyciszyć mikrofon lub całkowicie wyłączyć w opcjach czat głosowy.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Fortnite

Android, iOS, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC, Mac, Nintendo Switch

Related topics
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze