Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ekranizacja Fortnite od Zacka Snydera? Reżyser nie wyklucza takiej opcji

To jedna z jego ulubionych gier.

Podczas niedawno udzielonego wywiadu znany reżyser Zack Snyder - znany m.in. z filmów „300” czy „Liga Sprawiedliwych” - stwierdził, że nie miałby nic przeciwko stworzeniu ekranizacji Fortnite. Mężczyzna bardzo lubi grę studia Epic Games i często pozytywnie się o niej wypowiada.

Oczywiście!” - odpowiedział filmowiec na pytanie dziennikarza o to, czy chciałby przenieść na srebrny ekran swoje ulubione battle royale. „Naprawdę chciałem zrobić do Fortnite skiny z »Rebel Moon«, to była jedna z moich pierwszych i podstawowych myśli, jaka przyszła mi w kwestii promocji filmu, ale jak najbardziej chciałbym zrobić ekranizację”.

Fortnite to niesamowity świat, który jest dla mnie świetną odskocznią. Ale jest naprawdę fajny, a swoista alchemia, którą tam stworzyli, jest naprawdę wyjątkowa. Kiedy zacząłem grać w Fortnite wydawało mi się, że wiem czym jest ta gra, ale okazało się, że odkryłem coś zupełnie innego” - wyjaśnia reżyser. Dodał też, że jego mottem w pracy jest „nigdy nie mów nigdy”.

Oczywiście warto zauważyć, że w Fortnite fabuła ma dla większości graczy raczej drugorzędne znaczenie, a do tego ta cały czas ewoluuje z rozdziału na rozdział i z sezonu na sezon. Z pewnością byłoby ciężko ubrać całą rozwijaną od 2017 roku historię w jeden, około dwugodzinny film.

Niemniej, Fortnite pozostaje jedną z najbardziej dochodowych marek w branży gier, a także drugim po Minecrafcie swego rodzaju wielkim fenomenem kulturowym ostatnich lat. Można więc zakładać, że jakąś formę filmowej adaptacji kultowego battle royale prędzej czy później zobaczymy - pytanie brzmi, czy na fotelu reżysera zasiądzie właśnie Snyder.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Fortnite

Android, iOS, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC, Mac, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Content Editor

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.
Komentarze