Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fortnite - rozdział 4, sezon 3: kiedy start, przecieki, Karnet Bojowy

Co wiemy o nowej fazie rozgrywki.

Epic Games nie zwalnia i już od lat regularnie serwuje nam kolejne nowości w Fortnite. Do popularnego battle royale zbliża się 3 sezon 4 rozdziału Fortnite, więc czas przyjrzeć się dacie premiery, przeciekom oraz planowanym nowościom.


Na tej stronie:


Fortnite rozdział 4, sezon 3 - kiedy start

Aktualizacja (09.06, 13:30): gra już działa!

Aktualizacja (09.06, 08:00): Epic Games właśnie rozpoczyna procedurę wyłączania matchmakingu w przygotowaniu do przejścia do nowego sezonu. Deweloperzy nie deklarują konkretnej godziny, ale zagramy najpewniej jeszcze dzisiaj.


Zgodnie z informacjami wzkazanymi w aktualnym Karnecie Bojowym, 2. sezon tego rozdziału zakończy się 9 czerwca o 8:00 czasu polskiego. Właśnie do tego momentu mamy czas, by załatwić wszystkie niedokończone sprawy z sezonu i zdobyć ostatnie nagrody oraz V-dolce.

Biorąc to pod uwagę, 3. sezon 4. rozdziału najpewniej rozpocznie się 9 lub 10 czerwca, choć godzina nie jest jeszcze znana. Ponadto, Epic Games może zdecydować się na przedłużenie okresu konserwacyjnego, podczas którego gra nie będzie dostępna - i wtedy zagramy później.

Jedna z grafik 3. sezonu, która uległa wyciekowi

Co ciekawe, Epic Games najwyraźniej nie planuje żadnego dużego eventu kończącego 2. sezon. W przeszłości były to wielkie koncerty lub unikalne przygody, które można było przeżyć tylko raz, ale tym razem postawiono na prostotę.


Nowości, Karnet Bojowy i skiny

Aktualizacja (09.06, 9:00): wszystko jasne. Motyw przewodni sezonu to faktycznie dzikość i dżungla. Obejrzyjcie świeży zwiastun sezonu o nazwie Dzicz:

Z kolei poniżej rzut okiem na jedną z lokacji, kilka nowych skinów oraz mapę 3. sezonu:

Wiadomo też już, że Epic Games przygotowało nowe rozszerzenia, czyli ulepszenia, które wybieramy w trakcie meczu. Jest między innymi kilka przeznaczonych dla strzelb, a także termowizja i leczenie podczas jazdy na zwierzętach.


Z niemal stuprocentową pewnością możemy stwierdzić, że tematem przewodnim 3. sezonu będzie dżungla, która pojawiała się już w licznych przeciekach, między innymi poniższym obrazku. Na mapie znajdziemy też najwyraźniej pustynię z piramidami oraz wulkany.

Z powyższego obrazka możesz odczytać jeszcze co najmniej trzy szczegóły nadchodzącego sezonu:

 • Epic Games przygotowało współpracę z marką Transformers, a Optimus Prime pojawi się jako skin w Karnecie Bojowym
 • W dżungli znajdziemy twarde pnącza, po których będzie można jeździć jak po szynach
 • Pojawią się dinozaury - a konkretniej raptory - na których będzie można jeździć. Zgodnie z leakami, będą mieć ograniczoną wytrzymałość

Odnośnie mapy nie wiemy nic więcej, ale dwa nowe biomy to wystarczający pretekst, by znów wskoczyć na wyspę i zająć się eksploracją kolejnych punktów orientacyjnych.

Co ciekawe, Optimus Prime nie jest sekretnym skinem tego sezonu, bo sekretny skin nie pochodzi ze współpracy z żadną marką (innymi słowy, będzie opracowany przez artystów Epic Games i unikalny dla Fortnite) - tak twierdzi Shiina, leakerka dobrze znana społeczności fanów.

Dataminerzy - osoby zajmujące się przeczesywaniem plików gry w poszukiwaniu ciekawych informacji - wspominają też o trybie wyścigowym, który najwyraźniej miałby być całkiem rozbudowany i oferować garaże, przedmioty kosmetyczne oraz różne podniebne i naziemne tory. Trzeci sezon w ogóle może położyć nacisk na auta, bo podobno do gry zmierzają też opancerzone samochody, które będą kierować wrogie NPC.

Pozostałe przecieki o 3. sezonie 4. rozdziału:

 • Przez 2 lata w przeciekach pojawiał się topór do rzucania, przypominający nieco broń Kratosa z God of War. Niektórzy sądzą, że przedmiot w końcu zobaczymy teraz, bo pasuje do mapy z dżunglą
 • Najpewniej poznaliśmy dwa skiny: letnią wersję Miauśniaka oraz dziewczynę zwaną „Mechanic” (nazwa oryginalna)
 • Nowe lub powracające bronie wspomniane przez leakerów to: strzelba z bębenkowym magazynkiem, karabin dźwigniowy (lever action), pistoler dźwigniowy, karabin piechoty
 • Ponadto helikoptery otrzymają podobno wyrzutnię, która strzela co 2 sekundy, a trafienie zadaje 35 punktów obrażeń i 450 punktów niszczenia obiektów

Na koniec udostępniona przez GMatrixGames lista przedmiotów kosmetycznych, które mogą trafić do gry. Niestety nie mówi ona zbyt wiele i można się tylko domyślać, co kryje się pod tymi nazwami:

 • CinderMax
 • CrispRover
 • LoudPhoenix
 • RippedHarvester
 • SilentTempo
 • ZirconSweep

Do zobaczenia w 3. sezonie 4. rozdziału Fortnite!

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze