Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

W Fortnite będziemy mogli zagrać na gitarze od Rock Banda

Deweloperzy pracują nad oficjalnym wsparciem.

Od wczoraj w Fortnite dostępny jest tryb rozgrywki Festival, zmieniający popularne battle royale w grę muzyczną w stylu Guitar Hero czy Rock Band. Odpowiadające za stworzenie modułu studio Harmonix potwierdziło, że trwają prace nad dodaniem do gry pełnego wsparcia dla gitarowych kontrolerów, jednoznacznie kojarzonych z całym „gatunkiem”.

Dodanie wsparcia dla akcesoryjnych instrumentów jest dla nas w dużej mierze głównym priorytetem” - przekazał w rozmowie z portalem IGN dyrektor studia Alex Rigopulos. „To coś, nad czym już teraz aktywnie pracujemy. Nie mamy teraz do przekazania żadnej konkretnej informacji oprócz tego, że tego typu funkcja pojawi się w grze”. Jednocześnie wpis na oficjalnym blogu Fortnite wspomina, że obsługa plastikowych instrumentów pojawić się w 2024 roku.

Przypomnijmy, że tryb Fortnite Festival jest dostępny za darmo i posiada własną przepustkę sezonową, zwaną tutaj przepustką festiwalową. Na start pierwszego sezonu w grze znalazło się 29 licencjonowanych utworów od takich artystów, jak Queens of the Stone Age, Imagine Dragons czy Billie Eilish oraz dodatkowo pięć „kawałków” skomponowanych przez Epic Games. Inauguracyjny sezon promowany jest także twórczością kanadyjskiego piosenkarza The Weekend.

Oprócz tego do gry w ostatnich dniach trafiły także dwa inne tryby. W Fortnite Rocket Racing możemy odpocząć od tradycyjnej strzelanki i zamiast tego zasiąść za kierownicą znanych z Rocket League skaczących pojazdów. Tym razem jednak zamiast prób wbicia wielkiej piłki do bramki przeciwnika, mamy do czynienia z bardziej tradycyjnymi wyścigami.

Drugi z modułów to natomiast LEGO Fortnite, zmieniający produkcję w grę survivalową w stylu Minecrafta. Crossover okazał się ogromnym hitem, tymczasowo przebijając nawet popularnością klasyczny tryb zabawy - w LEGO Fortnite bawiło się 2,5 miliona użytkowników jednocześnie, podczas gdy w trybie battle royale walczyły nieco ponad 2 miliony.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Fortnite

Android, iOS, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC, Mac, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Content Editor

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.
Komentarze