Skip to main content

Fortnite - rozdział 4, sezon 2: kiedy start, przecieki, Karnet Bojowy

Co wiemy o nowej fazie rozgrywki.

Początek czwartego rozdziału Fortnite przyniósł sporo niespodzianek, ciekawych przedmiotów i skinów, ale czas już na nową fazę rozgrywek. Na tej stronie dowiesz się, kiedy zaczyna się 2. sezon 4. rozdziału Fortnite oraz poznasz przecieki o zawartości przygotowanej przez Epic Games.


Na tej stronie:


Fortnite rozdział 4, sezon 2 - kiedy start

Aktualizacja (07.03.2023): Epic Games podało oficjalną datę przejścia do nowej fazy rozgrywek. 2. sezon 4. rozdziału rozpocznie się 10 marca. Nowy sezon Fortnite najwyraźniej nazywa się „MEGA”.

Wyłączenie serwerów nastąpi 10 marca o godzinie 8:00 czasu polskiego - od tego momentu nie będzie można grać i Fortnite wróci dopiero z nową otoczką, Karnetem Bojowym itp. Nie wiadomo jednak, o której godzinie się to stanie.

Jeśli planujecie jeszcze spróbować wycisnąć maksimum z aktualnego Karnetu Bojowego, to dobrze się składa, bo na końcówkę sezonu Epic Games przygotowało ułatwienie. Od 2 marca do końca sezonu każdy otrzyma stałe Superdoładowanie PD, co pozwoli zdobyć dodatkowe nagrody.


Nowości, Karnet Bojowy i skiny

Aktualizacja (10.03.2023): Już ostatnia prosta przed nowym sezonem. Serwery są aktualnie wyłączone i Epic Games wprowadza nowości do gry. W międzyczasie możemy obejrzeć oficjalny trailer, mapę i kilka nowych lokacji:


Aktualizacja (09.03.2023): Oto rzut okiem na trzy skiny z Karnetu Bojowego, przy czym jest to ich dokładny wygląd w grze.

Dowiedzieliśmy się też, że widoczne na obrazku poniżej neonowe ślady to „szyny do ślizgania”. Będziemy mogli po nich jeździć, trzymając wyciągniętą broń. Do gry trafi też ukazany na grafice motocykl.


Aktualizacja (08.03.2023): Im bliżej sezonu, tym więcej przecieków. Leakerzy udostępniają coraz więcej konkretów, umieszczamy je poniżej.

Neofuturystyczny styl jest już potwierdzony. Drugi sezon czwartego rozdziału stawia na budynki z przyszłości i neony.

Poznaliśmy oficjalny wygląd co najmniej dwóch skinów. To „jaszczur”, którego możecie znać z teasera Epic Games (odblokowany na poziomie 26.), a także futurystyczno-orientalny skin z 100. poziomu Karnetu Bojowego:


Aktualizacja (07.03.2023): Z dużą dozą pewności można już powiedzieć, że motyw przewodni 2. sezonu będzie futurystyczny i przypominający stylistykę Neo-Tokyo. Niewykluczone, że na mapie będzie mniej zieleni i większe znaczenie będą miały tereny miejskie.

Hypex twierdzi też, że w grze pojawią się Legendarne Rozszerzenia. Pozwolą przykładowo samemu ożywić się po śmierci lub zwiększą maksymalną osłonę.


Aktualizacja (05.03.2023): Pojawiły się nowe przecieki odnośnie 2. sezonu. Znani leakerzy twierdzą, że otrzymali od dobrych informatorów przeciek odnośnie wszystkich skinów z nowego Karnetu Bojowego. Tak mają wyglądać:

Ci sami leakerzy potwierdzają, że właśnie w 2. sezonie zadebiutuje opcjonalny tryb z kamerą FPP.


Jeśli chodzi o przecieki, to w przypadku nadchodzącego 2. sezonu są one wyjątkowo skąpe. Właściwie cały nadchodzący sezon owiany jest tajemnicą. Epic Games może być dumne, że udało się dochować tajemnicy.

Od dłuższego czasu mówi się o testowaniu przez Epic Games widoku FPP (pierwszoosobowego) i zarówno gracze jak i niektórzy leakerzy wierzą, że ten tryb może w końcu zawitać do gry w 2. sezonie. Byłaby to ogromna nowość, porównywalna chyba tylko z dodaniem do gry trybu bez budowania, co miało miejsce w marcu 2022 roku.

Leaker Wenso pokazał też listę skinów, które zgodnie z pozyskanymi przez niego informacjami mogą niedługo trafić do gry. Obrazki pochodzą z ankiet, które Epic Games regularnie wysyła niektórym graczom, chcąc się dowiedzieć, jakich postaci oczekują.

Jest jeszcze ten skin, który zgodnie z informatorami jest już niemal potwierdzony w kolejnym Karnecie Bojowym:

Inne interesujące przecieki o 2. sezonie 4. rozdziału:

  • Do gry może trafić mechanika sprawniejszego wchodzenia po stromych wzgórzach. Im większe nachylenie, tym szybciej wyczerpie się przyspieszenie
  • Do gry może też trafić mechanika biegania po ścianach. Bieg po ścianie aktywujemy, naciskając sprint i skok przy ścianie. Od prędkości nabiegu będzie zależało, jaki dystans przebiegniemy po ścianie i jak długi skok wykonamy na koniec
  • Leaker Wenso twierdzi też, że w grze znajdą się NPC podzieleni na klasy. Będzie można wynająć medyka, zaopatrzeniowca, ciężkiego NPC oraz zwiadowcę
  • Leaker Hypex wspomina, że w grze mogą znaleźć się „eventy biomowe”. Trudno stwierdzić, co to może być, ale wygląda na wydarzenia charakterystyczne dla danego obszaru mapy i niewystępujące nigdzie indziej

Zobacz także