Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fortnite - Rozdział 5, event Wielki Wybuch: kiedy start, nowości, przecieki

„Nowy początek Fortnite”.

Już niedługo w Fortnite odbędzie się Wielki Wybuch, który będzie oznaczał start 5. rozdziału rozgrywek. Event na żywo może zaskoczyć rozmachem i potencjalnie zrewolucjonizować rozgrywkę w popularnym tytule Epic Games.

Na tej stronie dowiesz się, kiedy wystartuje event i 5. rozdział oraz co to oznacza dla Fortnite. Zbieramy oficjalne informacje oraz przecieki od leakerów.


Na tej stronie:


Kiedy Wielki Wybuch w Fortnite i jak dołączyć

Epic Games ogłosiło, że wydarzenie Wielki Wybuch odbędzie się w sobotę 2 grudnia o godzinie 20:00 czasu polskiego.

Wydarzenie pojawi się w miejscu kafelka Battle Royale w menu Odkryć. Wystarczy więc wybrać ten przycisk, a traficie do poczekalni.

 • Lobby zostanie uruchomione 30 minut przed rozpoczęciem wydarzenia, żeby każdy mógł się przygotować, np. wyposażyć się w wybrane skiny czy inne przedmioty kosmetyczne.
 • W evencie można wziąć udział wraz ze znajomymi. Wielki Wybuch będzie obsługiwał ekipy składające się maksymalnie z czterech graczy.
 • Jeśli nie zdążysz na wydarzenie, niestety nie będziesz mógł w nie zagrać jeszcze raz - sprawa wygląda podobnie jak w przypadku innych eventów live w Fortnite. Po wszystkim zostanie więc tylko obejrzenie gameplayu na YouTube.

Żeby przygotować serwery na Wielki Wybuch oraz nowy rozdział, Epic Games przeprowadzi przerwę techniczną, która rozpocznie się 2 godziny przed eventem, czyli 2 grudnia o godzinie 18:00 czasu polskiego.


Co stanie się podczas eventu

Aktualnie Fortnite znajduje się w dość nietypowym trybie Klasyki (zwanym w oryginale OG), dzięki któremu gracze mogą powrócić do poprzednich sezonów ulubionego battle royale. Oznacza to nie tylko zmiany na mapie, ale powrót wielu „starych” przedmiotów.

Powrót do korzeni z pewnością się opłacił, bo gracze przeprowadzili prawdziwy szturm na serwery Fortnite. Popularna strzelanka przyciągnęła w szczytowym momencie niemal 6 milionów użytkowników jednocześnie, ustanawiając tym samym nowy rekord od momentu premiery.

Wszystko wskazuje jednak na to, że po Wielkim Wybuchu Fortnite wróci na „normalne” tory, kończąc przygodę z Klasyką. Zmiana będzie oczywiście miała pewien fabularny fundament, związany właśnie z kosmosem i Wielkim Wybuchem.

Wielki Wybuch to określenie oznaczające narodziny znanego nam wszechświata. Nazwa eventu brzmi więc bardzo poważnie, ale wygląda na to, że faktycznie możemy szykować się na rewolucję. Epic Games twierdzi, że oznacza to „nowy początek Fortnite”.

Twórcy wspominają też, że wydarzenie:

 • „Będzie niezapomniane”.
 • „Zmieni wszystko, co znamy”.
 • Będzie zawierało „niespodziankę, która zapadnie w pamięć”.

Szczegółów od deweloperów brak, ale przecieki dają pojęcie, czego możemy się spodziewać po Wielkim Wybuchu.


Nowości w 5. rozdziale - Eminem, tryb muzyczny, tryb wyścigowy i LEGO

Głównym źródłem przecieków jak zwykle jest Hypex, leaker dobrze znany społeczności Fortnite. Wieści nie są potwierdzone, ale biorąc pod uwagę „karierę” tego informatora, jest duża szansa, że się sprawdzą.

Już 9 grudnia do gry trafi tryb muzyczny, w którym - na razie w niesprecyzowany sposób - będziemy mogli do rytmu śpiewać oraz grać na gitarze, perkusji i basie. Lista utworów na początek obejmuje:

 • Lady Gaga - Pokerface
 • Linkin Park - Numb
 • Toto - Africa
 • Imagine Dragons - Thunder
 • Alice Cooper - Poison
 • Pakiety muzyczne Fortnite

Fortnite wzbogaci się podobno także o tryb wyścigowy, który jest wynikiem partnerstwa ze studiem Psyonix, czyli twórcami Rocket League. Fani gry będą mogli importować swoje pojazdy z Rocket League i personalizować je w garażu Fortnite. Skorzystamy też z edytora tras, ale nie wiadomo, jak będą wyglądać same wyścigi.

Trzecim rewolucyjnym trybem wdrożonym w 5. rozdziale będzie tryb LEGO, którego premiera przypada podobno na 7 grudnia. Epic Games już ponad rok temu nawiązało współpracę z producentem klocków, a teraz zobaczymy owoce tego układu.

Wygląda na to, że rozgrywka w trybie LEGO będzie nieco przypominać Minecrafta. Oto, co znajdzie się w trybie według leakerów:

 • Gramy jako minifigurka z LEGO.
 • Rozgrywka wieloosobowa/kooperacyjna.
 • Można zdobywać surowce na mapie i budować z nich różne rzeczy.
 • Nie zabraknie systemu HP, a zdrowie będzie się odnawiać poprzez spanie na łóżku.
 • Będą też przeciwnicy, sprzedawcy i crafting.

Ostatnia duża niespodzianka Epic Games, która dzięki leakerom nie jest już niespodzianką, to gościnny występ Eminema w Fortnite. Nie wiadomo, czy amerykański raper przeprowadzi koncert w grze, ale wiemy już, że do gry trafią jego skiny w różnych wariantach. Kilka z nich możecie zobaczyć poniżej.

Jeśli wszystkie powyższe leaki się sprawdzą - a nic nie sugeruje, że miałoby się stać inaczej - to z pewnością szykuje się spora rewolucja Fortnite. Epic Games wyraźnie chce wyjść poza ramy gry-strzelanki i oferować znacznie szersze spektrum wrażeń, nie tylko dla fanów strzelankowej rywalizacji.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Fortnite

Android, iOS, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC, Mac, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze